Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kvůli užovce se na čas zastavila obnova nádrže

27.02.2024 - Kvůli užovce se na čas zastavila obnova nádrže - Už je...

Počasí

27.02.2024 - Úterý

Teplota: 14 / 5 - obcasny-Déšť

28.02.2024 - Středa

Teplota: 12 / 9 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nanoskopie pomůže zjistit, co se děje kolenním kloubu

19. ledna 2023 - 11:46

Zpět na seznam článků

Léčebná novinka v jesenické nemocnici

Nanoskopie pomůže zjistit, co se děje kolenním kloubu

Nanoskopie je velice šetrný zákrok zdroj foto: AGEL

Loni v létě začala provádět jesenická nemocnice miniivazivní šetrný zákrok tzv. nanoskopii, která je v rámci České republiky unikátním zákrokem. Ortopedické oddělení dokonce pořídilo před nedávném vlastní speciální přístroj pro nanoskopii, a díky tomu mohou zákrok podstoupit pacienti téměř kdykoliv.

Nanoartroskopii neboli nanoskopii, která se využívá u pacientů k šetrné a rychlé diagnostice i k drobným zákrokům kolenních kloubů, podstupují pacienti v jesenické nemocnici od loňského léta. „Od té doby máme už více než půl roku zkušeností a nanoskopii u nás podstoupilo přes třicet pacientů,” říká na úvod primář ortopedie a JPL Nemocnice AGEL Jeseník Jozef Janošec.

Hlavním přínosem nanoskopie, kterou v České republice provádí pouze kolem deseti pracovišť, je miniinvazita. Po velice šetrném zákroku má operovaný pouze dva malé vpichy, které se nemusí ani zašívat. „Přístroj potřebný pro nanoskopii jsme před nedávnem, na základě pozitivních ohlasů, zakoupili a je nám k dispozici prakticky kdykoliv. Nanoskopie je vhodná pro každého pacienta v režimu diagnostickém, kdy se potřebujeme rozhodnout nebo zjistit, co se děje v kloubu. Na kolenní kloub je nanoskopie úplně ideální,” konstatuje primář Janošec a dále upřesňuje: „Snadno dokážeme rychle zjistit, co konkrétně pacienta trápí a v některých případech i rovnou místo ošetřit, například nerovnosti chrupavky, provést snesení menších tkání, či začištění menisků, a to vše v lokální anestezii.”

Dobrou zprávou je, že zákrok je plně hrazen ze zdravotního pojištění. „Samotný zákrok trvá přibližně patnáct až dvacet minut, plus nutná administrativa. Po operaci odchází pacient prakticky ihned do domácího ošetření, kde doporučujeme klidový režim tři až čtyři dny. Odchází sám, většinou bez berlí a je schopen ihned řídit auto. Odpadá tedy nutnost pooperační hospitalizace na oddělení a omezení po celkové anestezii včetně zdlouhavého předoperačního vyšetření,“ ubezpečuje na závěr primář Janošec.

Autor: red., R. Miloševská

Fotogalerie

Nanoskopie je velice šetrný zákrok     zdroj foto: AGEL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.