Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. srpna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ani praktické, ani oblíbené

16.08.2022 - Ani praktické, ani oblíbené - Už šestnáct let lze v...

Počasí

16.08.2022 - Úterý

Teplota: 29 / 16 - SkoroJasno

17.08.2022 - Středa

Teplota: 30 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nanoskopii kloubů v lokální anestezii

04. srpna 2022 - 11:41

Zpět na seznam článků

Provádí nově jesenická nemocnice

Nanoskopii kloubů v lokální anestezii

Nanoskopie kloubů v lokální anestezii zdroj foto: AGEL

Specialisté v jesenické nemocnici provádí nově nanoskopii neboli nanoartroskopii. Tato medota se využívá u pacientů k šetrné a rychlé diagnostice i k  drobným zákrokům nejen kolenních kloubů.

Jesenická nemocnice je jedna z mála nemocnic, která tyto terapeuticko-diagnostické zákroky v lokální anestezii provádí. Moderní metoda nahrazuje z části, zejména v tomto regionu, špatně dostupnou magnetickou rezonanci. Je výhodnější i tím, že při diagnostice lze provést i lehčí terapeutické zákroky jako je ošetření menisků či chrupavek. „Jedná se o tenkou optiku šíře tlusté odběrové jehly, která je pacientovi v místním znecitlivění zavedena do daného kloubu. Přitom pacient může s lékařem sledovat obrazovku a zároveň sám s lékařem o daném nálezu diskutovat,“ říká lékař Jozef Janošec, primář ortopedie a JPL Nemocnice AGEL Jeseník s tím, že nanoartroskopie je vhodná pro osoby s bolestmi kolene, kotníku či ramene.

Dobrou zprávou také je, že nanoartroskopie je plně hrazena zdravotní pojišťovnou. „Celý zákrok trvá přibližně patnáct až dvacet minut. Po operaci odchází pacient prakticky ihned do domácího ošetření, kde doporučujeme klidový režim tři až čtyři dny. Odchází sám, většinou bez berlí a je schopen ihned řídit auto. Odpadá tedy nutnost pooperační hospitalizace na oddělení a omezení po celkové anestezii včetně zdlouhavého předoperačního vyšetření,“ vysvětluje primář.

Z pooperačního omezení záleží na diagnostice a zákroku. Při dlouhé diagnostické nanoskopii či lehkém zákroku lze již od třetího dne postupně zatěžovat, včetně rotopedu, plavání a lehkého běhu s ohledem na pooperační otok kolena. „Po operaci jsou vpichy kryté sterilní náplastí a obvazem, není tedy sešita klasickým stehem. Odpadá tím čekání v ambulanci na kontrolu k vytažení stehů. Jediná nutná kontrola po zákroku je pátý až sedmý den, kdy je zkontrolován kloub,“ pokračuje primář Janošec a na závěr dodává: „Nebojte se nanoskopie. Je to moderní, krátký a šetrný diagnostický zákrok i s možností ošetření některých problémů hned v první době. Ať už máte dlouhodobé bolesti nebo stav po poranění daného kloubu. Hlavně je to bez nutnosti čekání a objednávání se na magnetickou rezonanci či složitého předoperačního vyšetření s nutností hospitalizace. Celkově se zkrátí doba diagnostiky a terapie vašich obtíží.”

Autor: red.,A. Knesl, zdroj foto: AGEL

Fotogalerie

Nanoskopie kloubů v lokální anestezii    zdroj foto: AGEL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Fotek: 63
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Fotek: 54
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Fotek: 68
Přidáno: 06.08.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.