Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Náročná rekonstrukce vodovodního a kanalizačního řadu míří do cílové roviny

09. října 2021 - 13:22

Zpět na seznam článků

V ulicích Šumperka - B. Němcové, Nemocniční a Luční

Náročná rekonstrukce vodovodního a kanalizačního řadu míří do cílové roviny

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

V současné době probíhají finální práce, jež završí konečná úprava povrchů. Řidiči tak musejí do konce října počítat s dopravními omezeními a uzavírkami. Příští rok naváže na výměnu vodohospodářských sítí rekonstrukce plynu a poté se chce město pustit do plánované revitalizace této lokality.

Olomoucká firma, kterou společnost Vodohospodářská zařízení Šumperk vybrala jako dodavatele stavby, se již pustila do postupného frézování asfaltu v ulicích Vančurově, B. Němcové, Nemocniční, Nerudově a Balbínově. „Práce jsou spojené s dopravními omezeními, jež se netýkají pouze autobusových linek. Nový živičný povrch chtějí stavaři začít pokládat v pondělí 11. října v ulici B. Němcové v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Nemocniční a Vančurovou, tato první etapa potrvá do pátku 15. října a řidiči se musejí připravit na úplnou uzavírku,“ uvedla tisková mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

Druhá etapa pak zahrnuje pokládku asfaltového koberce v křižovatce ulic B. Němcové a Vančurovy a v týdnu od 25. do 29. října uzavře ulice Vančurovu, B. Němcové, Nemocniční, Nerudovu a Balbínovu, projíždět zde nebudou moci ani autobusy. Objížďka přitom povede ulicemi Havlíčkovou, Myslbekovou a Zábřežskou. „Veškeré stavební práce by zde měly definitivně skončit do poloviny listopadu,“ upřesnila mluvčí.

Velkou investiční akci v oblasti při ulicích Nemocniční, B. Němcové a Luční, která si vyžádala kolem devětačtyřiceti milionů korun bez DPH, rozdělila VHZ do dvou etap. První odstartovala loni a od poloviny roku uzavřela celou ulici Nemocniční, letos pak proběhla obnova zbývajících úseků v ulicích B. Němcové a Luční.

Už příští rok se ale stavební technika do lokality vrátí. Na výměnu vodohospodářských sítí totiž na jaře naváže rekonstrukce plynu a poté se chce město pustit do plánované revitalizace. Začít by měla na podzim a s dokončením se počítá v roce 2023. „Z dopravního hlediska je tato oblast poměrně komplikovaná. Snažili jsme se proto najít nejlepší možné kompromisní řešení, abychom vyhověli všem aktuálním dopravně bezpečnostním předpisům. Projekt se v současnosti dokončuje,“ uvedl šumperský místostarosta Jakub Jirgl, jenž zodpovídá za investice. Projekt na revitalizaci Nemocniční ulice v části od ulice Zábřežské po ulici B. Němcové počítá mimo jiné s vysazením nové zeleně a oboustranné aleje vysokokmenných stromů, které dobře zvládají klimatické změny. Vzniknout by zde měly komunikacemi pro chodce i cyklisty a nová parkovací místa. „Chceme tu rovněž osadit tzv. chytré lampy, jež reagují na pohyb a které lidé znají z autobusového nádraží. V budoucnu by se toto smart osvětlení mohlo rozšířit i do areálu nemocnice,“ podotkl místostarosta. Dodal, že investice je odhadována na více než třicet milionů korun.

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Hrůzostrašná show v Pevnosti poznání

Hrůzostrašná show v Pevnosti poznání

Strašidla, duchové i upíři to rozjedou

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

Na táborovém soustředění v Hněvkově na Zábřežsku

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.