Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 28. října 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Načrtněte svou budoucnost online

28.10.2020 - Načrtněte svou budoucnost online - Konference UP Business...

Počasí

28.10.2020 - Středa

Teplota: 12 / 5 - Oblačno

29.10.2020 - Čtvrtek

Teplota: 10 / 6 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Náročný víkend Horské služby v Jeseníkách

21. září 2020 - 11:08

Zpět na seznam článků

Pátračka i úmrtí

Náročný víkend Horské služby v Jeseníkách

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Krásné teplé a slunečné počasí přilákalo během uplynulého víkendu do Jeseníků nebývalé množství návštěvníků, ruku v ruce s tím se výrazně zvýšil počet zásahů.

Od pátku do nedělního večera tak horští záchranáři řešili kolem třiceti úrazů, lehčích i závažných, a dokonce měli i jednu větší pátrací akci. „Ta se týkala sedmdesátiletého seniora, který se už v pátek vydal na výlet, a až v sobotu dopoledne nám manželka pohřešovaného oznámila, že se pán doposud nevrátil. Poté jsme požádali i Policii ČR o spolupráci při společné akci. Hledali jsme pána pomocí terénní techniky a našich i policejních psovodů v oblasti Velkého kotle a Petrových kamenů. Nakonec ho odpoledne našli policisté ve Velkém Vrbně pod Pradědem," uvedl k náročnému víkendu Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky.

Sobotní odpoledne se bohužel neslo i ve znamení tragického úmrtí na Červenohorském sedle. Mladý motorkář zřejmě nezvládl řízení a na místě nehody i přes snahu členů ostatních složek IZS, HS a zdravotnických záchranářů podlehl zraněním. „U takových nehod zasahujeme poměrně často. Motocyklisté si pletou silnici z Jeseníku do Šumperku přes Červenohorské sedlo se závodní dráhou a dochází zde k častým kolizím, těžkým zraněním a také k nehodám se smrtelnými následky," upozornil řidiče náčelník Kaller s tím, že riskující motocyklista je nebezpečný nejen sobě, ale i dalším účastníkům silničního provozu.

V neděli pak zásahy horských záchranářů vyvrcholily těžkým úrazem cyklisty při sjezdu Singltrailu na Dolní Moravě. K této vážné nehodě musel pro zraněného doletět i vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové. „Další zásahy se týkali rovněž cyklistů, ale i koloběžkářů a turistů. Zejména na hřebenech Jeseníků byl doslova nával, vrcholové stezky místy připomínaly dálnici na Jadranu v době prázdnin," komentoval víkendové dění v horách Vítězslav Kaller.

Autor: red., R. Zeman - HS

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.