Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. dubna 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jedenáct bateriových vlaků bude jezdit v Olomouckém kraji

14.04.2025 - Jedenáct bateriových vlaků bude jezdit v Olomouckém...

Počasí

15.04.2025 - Úterý

Teplota: 15 / 13 - obcasny-Déšť

16.04.2025 - Středa

Teplota: 24 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Národní dopravce posílí kapacity svých vlaků

16. prosince 2024 - 16:30

Zpět na seznam článků

V předvánočním čase

Národní dopravce posílí kapacity svých vlaků

ilustrační snímek zdroj foto: č.d.

Předvánoční čas spojený s větší poptávkou po cestování je opět tady. Jako každý rok posílí České dráhy své dálkové spoje na nejvytíženějších trasách před vánočními svátky. Dopravce doporučuje cestujícím zbytečně neotálet s nákupem jízdenky, pořídit si rezervaci místa k sezení i při cestách na kratší vzdálenosti a sledovat předpokládanou obsazenost vlaku na e-shopu ČD nebo v mobilní aplikaci Můj vlak.   

Nejvíce posilových vozů bude směřovat už tradičně z Prahy na východ republiky. „Ve vlacích do Ostravy, na Valašsko a na střední Moravu, kde očekáváme největší poptávku po cestování vlakem. Více vozů se v předvánočním čase objeví ale také na dalších linkách, třeba z Prahy do Českých Budějovic nebo do Plzně a Chebu. Kromě plánovaných posilových vozů máme připraveny ještě další dispečerské pohotovostní vozy, které mohou doplnit kapacitu vlaků odjíždějících z Prahy o další dodatečná místa k sezení,“ uvedl tiskový mluvčí Filip Medelský, který upřesnil: „Doporučujeme pro cesty v dálkových vlacích včas pořídit rezervace míst k sezení. Dopravce díky tomu získá lepší přehled o vytíženosti jednotlivých spojů a cestující mají jistotu, že cestu stráví v pohodlí sedačky.“

„Cestujícím doporučujeme při výběru spoje sledovat grafický indikátor předpokládané obsazenosti vlaku, tedy tzv. semafor, který se zobrazuje ve vyhledávačích spojení na e-shopu webu cd.cz. Pokud semafor ukazuje červenou barvu, očekává se velké obsazení vlaku. Cestující bez rezervace musejí počítat s tím, že ve vlaku již bude velmi málo volných míst bez rezervací, případně budou všechna místa k sezení obsazena. V takovém případě dopravce doporučuje využít jiný spoj mimo špičku,“ dodal mluvčí.

Autor: red., F. Medelský, zdroj foto: ČD

Fotogalerie

ilustrační snímek   zdroj foto: č.d.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.