Pondělí 19. listopadu 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hejtmanství zajistí provoz dálkových autobusů, které propojují Hanou s Jesenickem

19.11.2018 - Hejtmanství zajistí provoz dálkových autobusů, které...

Počasí

Zataženo

19.11.2018 - Pondělí

Teplota: 4 / -2 - Zataženo

obcasny-Déšť

20.11.2018 - Úterý

Teplota: 5 / -1 - obcasny-Déšť

Národní dopravce provádí změny v jízdním řádu od 10. června

06. června 2018 - 22:38

Zpět na seznam článků

Celorepubliková změna a jak se letní změna dotkne Olomouckého kraje

Národní dopravce provádí změny v jízdním řádu od 10. června

Letní změna vlakového jízdního řádu vstoupí v platnost v neděli 10. června. V dálkové dopravě dojde v souvislosti s nasazením lokomotiv Vectron v celém úseku z Prahy až do Hamburku ke zkrácení pobytu vlaků EC v Drážďanech a ke zkrácení jízdních dob mezi Prahou, Berlínem a Hamburkem.

ilustrační snímek zdroj: čd

Hlavní novinkou v dálkové dopravě bude zkrácení pobytu vlaků EuroCity Praha – Berlín – Hamburk v Drážďanech, ke kterému dochází v souvislosti s nasazením lokomotiv Vectron (řada 193) v celém úseku mezi Prahou a Berlínem, resp. Hamburkem. „V Drážďanech budou vlaky nově stát jen tři minuty místo současných patnácti a v souvislosti s tím se posunou i časy odjezdů a příjezdů v Praze. Z pražského hlavního nádraží budou vlaky odjíždět o dvanáct minut později než dnes, tj. vždy ve třiatřicátou minutu. Příjezdy sem budou vždy ve čtyřiadvacátou minutu, tj. o dvanáct minut dříve," upřesnila tisková mluvčí ČD Monika Bezuchová.

V regionální dopravě dojde k dílčím úpravám na základě požadavků objednatelů dopravy.

Olomoucký kraj

Trať 017 Dzbel – Česká Třebová - Na žádost Pardubického kraje bude v úseku Dzbel (Olomoucký kraj) – Chornice (Pardubický kraj) zachována pouze víkendová doprava. Vlaky jedoucí v pracovní dny s odjezdem ze stanice Dzbel v 6:43, 15:03, 18:01 a 19:56 a vlaky v opačném směru vlaky s příjezdem do stanice Dzbel v 6:30, 8:55, 14:55, 17:35 a 19:35 nepojedou.

Tratě 270 Zábřeh na Moravě – Olomouc hl.n. a 291 Kouty nad Desnou – Zábřeh na Moravě - Na základě požadavku objednatele regionální dopravy nepojede v pondělí až čtvrtek a v neděli poslední osobní vlak Os 3755 v úseku Zábřeh na Moravě – Mohelnice. V tyto dny svou jízdu ukončí ve 22:55 již ve stanici Zábřeh na Moravě.

Trať 271 Prostějov hl.n. – Dzbel - Osobní vlak s odjezdem z Prostějova hl.n. v 16:02 a v opačném směru osobní vlak s odjezdem ze Dzbele v 17:02 pojede v pracovní dny i o hlavních školních prázdninách.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Trať 275 Olomouc – Senice na Hané - Na žádost cestujících, kteří dojíždějí do zaměstnání v centru krajského města, bude pro zlepšení přestupní návaznosti mezi vlaky na hlavním nádraží upraven čas odjezdu vlaku číslo 14007, který ze stanice Olomouc hl.n. nově odjede až v 6:33.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Trať 290 Olomouc – Šumperk - Na žádost cestujících a Olomouckého kraje dochází v úseku mezi Šumperkem a Uničovem ke změně omezení jízdy vlaků o hlavních školních prázdninách, tj. v období od 2. července do 31. srpna. Spěšný vlak „Bradlo“ s odjezdem ze stanice Šumperk v 6:26 nově nepojede o hlavních školních prázdninách. Osobní vlak s odjezdem ze Šumperka v 7:04 pojede o hlavních školních prázdninách i v pracovní dny. V opačném směru pojede o hlavních školních prázdninách i v pracovní dny osobní vlak s odjezdem z Uničova již v 6:23, osobní vlak z Uničova v 6:52 o hlavních školních prázdninách nepojede.

 
 

Autor: red., M. Bezuchová

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.