Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Naše městečko

29. ledna 2016 - 09:34

Zpět na seznam článků

Divadlo Šumperk zve na úspěšnou hru

Jsme každodenně bombardováni zprávami z celého světa a to v takovém množství, že už ani nejsme schopni pocítit, jakou má ta či ona zvěst důležitost, obsah a spojitost s našimi osudy.

Jako by se nás citově nedotýkaly. Jako by z nich zmizelo to hlavní – člověk. Nemáme čas přemýšlet nejen o tom co se děje kolem nás, ale ani o tom, co se děje s námi. Globalizovaný svět nás pohlcuje čím dál víc. A právě Wilderova hra Naše městečko nám laskavou, humornou formou ukazuje obyčejný život s každodenními problémy, kterým rozumíme, trápíme se jimi, ale když je vidíme na jevišti, dokážeme se jim zasmát a pochopit jejich smysl.

Naše městečko zdroj foto: d.š.

Režisér šumperské inscenace Zdeněk Černín je mistrem v rozplétání mezilidských vztahů. To ostatně prokázal u klasického dramatu Její pastorkyňa, která je ozdobou repertoáru šumperského divadla. Černín dokáže i ve vyhrocených situacích najít humor a porozumění člověku. Jeho Naše městečko bude nepatetickou oslavou našeho života a hledání jeho smyslu. „Emotivní představení, které zaujalo všechny divácké generace, je přesně takovým představení, které divákům vlije chuť do života,“ zve ředitel divadla Matěj Kašík.

Naše městečko zdroj foto: d.š.

Ve hře je spousta krásných hereckých příležitostí a režisér, který je znám právě svou vynikající prací s herci, připravil nevšední divadelní zážitek. 

Zdeněk Černín - režisér, pedagog, herec. Vystudoval vojenské gymnázium v Opavě a herectví na brněnské JAMU pod vedením profesorů Rudolfa Krátkého, Jaroslava Dufka a Pavla Hradila. Své první profesionální angažmá nastoupil v Severomoravském divadle v Šumperku, kde během dvou sezón vytvořil např. role Thyla Ulenspiegla ve stejnojmenné Gorinově hře, D´Artagnana v muzikálu Tři mušketýři po třiceti letech, či hlavní mužskou roli v Gelmanově hře My, níže podepsaní.

Po dvou letech šumperského působení se Zdeněk Černín vrací do Brna, tentokrát do souboru Mahenovy činohry. Nyní kromě působení v Městském divadle Brno hostuje Zdeněk Černín také v dalších divadlech u nás i v zahraničí.

Naše městečko - osoby a obsazení zdroj: dš

Autor: red., d.s.

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.