Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Následky silného větru o víkendu zaměstnávaly hasiče

06. března 2017 - 07:19

Zpět na seznam článků

Vyjížděli také k likvidaci požárů travního porostu

Následky silného větru o víkendu zaměstnávaly hasiče

zásah hasičů Zlaté Hory zdroj foto: HZS Olk

Během uplynulého víkendu vyjížděly jednotky hasičů k událostem souvisejících s následky silného větru a požárů lesních a travních porostů na území Olomouckého kraje. Ve většině případů se jednalo o spadlé stromy, které tvořily překážku na pozemní komunikaci.

Během sobotního a nedělního dne vyjížděly jednotky k celkem šesti požárům travního porostu. „Při těchto požárech se ve většině případů jednalo o rozfoukání ohniště silným větrem po pálení biologického odpadu,“ uvedl tiskový mluvčí krajských hasičů Jan Ondruch.

zásah hasičů Hrochov zdroj foto: HZS Olk

O půl jedenácté večer v sobotu 5. března byla oznámena na krajské operační středisko událost týkající se odstranění spadlého stromu na nadzemní vedení elektrické energie v obci Vápenná. „Na místo události vyjela profesionální jednotka z Jeseníku spolu s jednotkou SDH obce Vápenná. Průzkumem místa události bylo zjištěno, že došlo k pádu stromu na nadzemní vedení telekomunikační sítě. Jednotky odstranily spadlý strom a uklidily pozemní komunikaci,“ informoval mluvčí Ondruch.

zásah hasičů Hrochov zdroj foto: HZS Olk

V sobotu 5. března byla krátce po třiadvacáté hodině se stala dopravní nehoda v obci Velké Kunětice ve směru na Vidnavu. K zásahu vyjeli profesionální hasiči s Jeseníku a dobrovolní hasiči z Velkých Kunětic. „Došlo k pádu stromu na pozemní komunikaci, do kterého následně narazil osobní automobil. Jednotky odstranily spadlý strom a uklidily pozemní komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění,“ sdělil Jan Ondruch

V průběhu neděle se situace uklidnila.

Počet výjezdů jednotek hasičů k událostem souvisejících s následky silného větru na jednotlivých územních odborech:Přerov – 4, Olomouc – 4, Jeseník – 4, Prostějov – 1, Šumperk – 0.

Autor: red., J. Ondruch, zdroj foto: HZS Olk

Fotogalerie

zásah hasičů Zlaté Hory                     zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.