Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nebezpečnou hračkou se dítě může uškrtit

30. března 2017 - 10:00

Zpět na seznam článků

ČOI varuje kupující

Nebezpečnou hračkou se dítě může uškrtit

nebezpečná hračka zdroj: čoi

Některé nabízené a prodávané hračky mohou být pro nejmenší spotřebitele zvláště nebezpečné. To v případě i plastové hračky JO-JO medvěd, u které inspektoři zjistili, že hrozí nebezpečí uškrcení, jelikož pružná šňůra se může dítěti ovinout kolem krku.

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu je v nabídce výrobek, který může při používání ohrozit bezpečnost dětí svou elastickou šňůrou. „Jedná se o plastovou, elastickou figurku o výšce 130 milimetrů. Je zhotovena z měkkého materiálu oranžové barvy. Medvěd má zvýrazněný nos a oči. Obličej je namalovaný bílou a černou barvou. Postavička je opatřena plastovým závěsem s očkem, pomocí kterého lze hračku připevnit na prst. Uvnitř figurky je vložena plastová kulička, která při otřesu světélkuje. Hmotnost výrobku je 57 gramů. Závěs má počáteční délku 193 milimetrů. Hračka je navíc prodávána bez obalu a nemá žádné jiné značení či identifikační údaje,“ přiblížila mluvčí Ivana Divišová.

popis výrobku zdroj: čoi

 

Hračka, která se takto nabízí a prodává na trhu, nesplňuje platné bezpečnostní požadavky. Inspektoři předali hračku k odbornému přezkoušení v akreditované laboratoři. „Bylo zjištěno, že poměr hmotnosti ke konstantě pružnosti hračky výrazně přesahuje požadavky citovaného předpisu. U výrobku tak existuje nebezpečí uškrcení, ke kterému může dojít v případě, že se šňůra vyrobená z pružného materiálu může ovinout nejméně tři krát dítěti kolem krku. Vzhledem ke zjištěné vysoké pružnosti elastické šňůry je možné, že dojde k jejímu natažení do takové délky, při které může dojít ke zranění malého dítěte,“ informovala mluvčí.

Inspektorát ČOI Královéhradecký a Pardubický, který kontrolu prováděl, uložil zákaz distribuce a uvádění této hračky na trh. „Informace o nebezpečné hračce byla také zveřejněna v systému RAPEX,“ dodala Ivana Divišová. 

Autor: red., I. Divišová, zdroj foto: čoi

Fotogalerie

nebezpečná hračka           zdroj: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.