Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 06. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo

05.07.2020 - Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo -...

Počasí

06.07.2020 - Pondělí

Teplota: 23 / 16 - Oblačno

07.07.2020 - Úterý

Teplota: 19 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nebezpečnou hračku inspekce zakázala

26. června 2020 - 12:01

Zpět na seznam článků

Kočárek „golfky“ může dítě zranit

Nebezpečnou hračku inspekce zakázala

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce pokračuje ve sledování možného výskytu nebezpečných výrobků na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že v nabídce byla hračka, která může znamenat pro malé děti bezpečnostní riziko. Jedná se o výrobek kočárek „Doll Carrier“.

Obchodní inspekce zjistila na trhu nebezpečnou hračku. „Jedná se o kočárek „golfky“, zhotovený z kovových trubek s růžovou povrchovou úpravou. Sedátko je z růžové tkaniny s natištěným motivem různých medvídků. Doplňující součásti konstrukce kočárku, jako jsou držadla, kolečka či úchytky, jsou zhotoveny z růžového a bílého plastu. Výrobek je zabalen v plastovém sáčku, který je uzavřen papírovou etiketou,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich. 

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

V akreditované laboratoři bylo zjištěno, že konce vyčnívajících částí konstrukce sedadla nemají ochranné součásti. „Při laboratorních zkouškách sklápěcího mechanizmu bylo shledáno, že hračku lze částečně rozložit, aniž by došlo k zaklesnutí blokovacího zařízení a že po zatížení břemenem se hračka zbortila.  V průběhu používání hračky se tedy může malé dítě zranit o nezajištěné konce kovových trubek, případně může dojít ke zborcení kočárku vlivem jeho nedostatečné pevnosti,“ informoval mluvčí.

Česká obchodní inspekce uložila dovozci a distributorovi hračky ochranné opatření, kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu nebo z oběhu. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na ministerstvu průmyslu a obchodu a zveřejněna v systému RAPEX.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

nevyhovující výrobek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.