Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 19. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Český pianista Michal Mašek v Zábřehu

18.04.2024 - Český pianista Michal Mašek v Zábřehu - Pozvánka na...

Počasí

19.04.2024 - Pátek

Teplota: 8 / 1 - Přeháňky-Déšť

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nehody na dráhách

03. ledna 2019 - 09:30

Zpět na seznam článků

Loni bylo méně usmrcených, více zraněných – letos již první oběť

Nehody na dráhách

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

V uplynulém roce zemřelo na dráhách v České republice celkem 227 osob, což je o osm procent méně než předloni. Celkový počet mimořádných událostí vzrostl o šestnáct a zraněných osob o dvaadvacet případů. Letošní první obětí mimořádné události na železnici se stal člověk, který zemřel 2. ledna ráno před sedmou hodinou po střetu s osobním vlakem mezi Letohradem a Žamberkem na Orlickoústecku.  

Největší podíl na počtu usmrcených osob ve statistických výstupech Drážní inspekce každoročně zaujímají střety vlaku s člověkem, přičemž snížení počtu usmrcených v minulém roce je dáno především nižším počtem střetů vlaku s osobou i usmrcených při těchto mimořádných událostech. Zatímco předloni zemřely při střetu vlaku s osobou dvě stě tři osoby, tak v minulém roce došlo ke snížení tohoto počtu na sto sedmdesát pět. Stejně se snížil i celkový počet těchto mimořádných událostí.přehled zdroj: Drážní inspekce

Počet střetnutí na železničních přejezdech v loňském roce v porovnání s rokem předloňským byl shodný. Téměř totožný byl i počet usmrcených při těchto nehodách, kdy loni zemřelo na přejezdech celkem třiatřicet osob, což je o jednu méně, než v roce předcházejícím.

přehled zdroj: Drážní inspekce

Nejvyšší počet střetnutí Drážní inspekce eviduje v srpnu, kde se událo hned dvaadvacet střetnutí, přičemž při těchto nehodách zemřel „pouze“ jeden člověk a dalších devět bylo zraněno. Nejvyšší počet usmrcených eviduje Drážní inspekce v červenci a prosinci, kdy shodně zemřelo na přejezdech pět osob.

Autor: red., M. Drápal

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.