Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v sociálních službách

25.06.2019 - Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v...

Počasí

26.06.2019 - Středa

Teplota: 33 / 20 - SkoroJasno

27.06.2019 - Čtvrtek

Teplota: 28 / 17 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nehody na dráhách

03. ledna 2019 - 09:30

Zpět na seznam článků

Loni bylo méně usmrcených, více zraněných – letos již první oběť

Nehody na dráhách

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

V uplynulém roce zemřelo na dráhách v České republice celkem 227 osob, což je o osm procent méně než předloni. Celkový počet mimořádných událostí vzrostl o šestnáct a zraněných osob o dvaadvacet případů. Letošní první obětí mimořádné události na železnici se stal člověk, který zemřel 2. ledna ráno před sedmou hodinou po střetu s osobním vlakem mezi Letohradem a Žamberkem na Orlickoústecku.  

Největší podíl na počtu usmrcených osob ve statistických výstupech Drážní inspekce každoročně zaujímají střety vlaku s člověkem, přičemž snížení počtu usmrcených v minulém roce je dáno především nižším počtem střetů vlaku s osobou i usmrcených při těchto mimořádných událostech. Zatímco předloni zemřely při střetu vlaku s osobou dvě stě tři osoby, tak v minulém roce došlo ke snížení tohoto počtu na sto sedmdesát pět. Stejně se snížil i celkový počet těchto mimořádných událostí.přehled zdroj: Drážní inspekce

Počet střetnutí na železničních přejezdech v loňském roce v porovnání s rokem předloňským byl shodný. Téměř totožný byl i počet usmrcených při těchto nehodách, kdy loni zemřelo na přejezdech celkem třiatřicet osob, což je o jednu méně, než v roce předcházejícím.

přehled zdroj: Drážní inspekce

Nejvyšší počet střetnutí Drážní inspekce eviduje v srpnu, kde se událo hned dvaadvacet střetnutí, přičemž při těchto nehodách zemřel „pouze“ jeden člověk a dalších devět bylo zraněno. Nejvyšší počet usmrcených eviduje Drážní inspekce v červenci a prosinci, kdy shodně zemřelo na přejezdech pět osob.

Autor: red., M. Drápal

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.