Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 22. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v sobotu ráno 2,99 promile

22.02.2020 - Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v...

Počasí

22.02.2020 - Sobota

Teplota: 7 / 1 - Zataženo

23.02.2020 - Neděle

Teplota: 9 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nejen Slet bubeníků uvidíte v Šumperku

19. září 2015 - 08:29

Zpět na seznam článků

Izraelská zpěvačka Kamila Kama přináší do programu silný, výrazový zpěv

Nejen Slet bubeníků uvidíte v Šumperku

Slet bubeníků 2015 - tým zdroj: s.b.

Už počtrnácté se v Česku koná tradiční Slet bubeníků, který bude v mnoha ohledech jiný než ty předchozí. Ty byly totiž převážně věnovány střetu etnické hudby a evropského pojetí hry různých hudebních žánrů z celého světa.

Tentokrát se ale bubeníci více zaměří na Evropu, konkrétně čerpají inspiraci od pouští Blízkého východu až po Vltavu. Nezapomenutelný hudební zážitek čeká 16. října samozřejmě i šumperské publikum. „Jako podtitul turné je zvolen slogan Ktož jsú boží bubeníci. Válečné hordy husitů a táboritů, jejich touha a nadšení po změně tvořily dějiny. Bojové písně husitů před každou bitvou otřásaly sebevědomím nepřátel a pomáhaly jím vítězit. Tyto písně zazní ve velmi netradičních, bubnových aranžích na letošním Sletu,“ upřesňuje umělecký vedoucí projektu Pavel Fajt.

pozvánka zdroj: DKZáklad tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě (Pavel Fajt, Pavel Koudelka), které podpoří mužské hlasy sboru Affetto a izraelská zpěvačka Kamila Kama přinášející do programu silný, výrazový zpěv. Perkuse má na starost Tomáš Reidl.

Atmosféru bude dotvářet izraelský světoběžník Alex Bershadsky na elektrickou basu. „V rámci dvouhodinového koncertu zazní inspirace gregorianským chorálem, husitskými písněmi, můžeme se těšit na hřmotné bubenické polyrytmické groovy hrané na bicí soupravy, tympány, elektroniku a basové bubny,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Slet bubeníků se uskuteční ve velkém sále Domu kultury Šumperk v pátek 16. října od půl osmé večer. Vstupné je v předprodeji 200 korun, v den akce podraží lístek o padesátikorunu.

Online rezervace vstupenek ZDE

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Slet bubeníků 2015 - tým            zdroj: s.b.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.