fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

240 650 fitness kotelna

Nejlepší cyklisté se proženou Šumperkem

01. srpna 2020 - 13:11

Zpět na seznam článků

Czech Tour 2020

Nejlepší cyklisté se proženou Šumperkem

Nejlepší cyklisté se proženou Šumperkem zdroj:Czech Tour

Nejlepší cyklisté z celého světa se druhou srpnovou neděli proženou Šumperkem.

Pořadatelé největšího etapového závodu Czech Tour zvolili průjezd městem v rámci poslední čtvrté etapy. Ta je zároveň tou nejtěžší. Vede z Mohelnice do Šternberka před Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo, vrcholy Lyra a Vidli, cyklisty čeká také výjezd k hradu Sovinec či stoupání po trati Ecce Homo.

Do Šumperka dorazí peloton v neděli 9. srpna od Bludova zhruba v  jedenáct hodin a deset minut, závodníci projedou Zábřežskou ulici, na kruhovém objezdu budou pokračovat rovně po Jesenické ulici, projedou kolem vlakového nádraží a budou pokračovat rovně ven z města Rapotínskou ulicí přes Rapotín a Loučnou na Dlouhé stráně.

Elitní cyklisté opustí Šumperk asi po deseti minutách.

etapa 9.srpna zdroj: Czech Tour

Největší tuzemský etapový závod startuje 6. srpna. Letos se přihlásil nebývalý počet stájí elitní kategorie. „Máme přihlášených pět WorldTour týmů, taková konkurence v České republice ještě nezávodila. Na startu se tedy objeví opravdová světová špička, která jistě nabídne milovníkům cyklistiky nezapomenutelné zážitky,“ uvedl Jaroslav Vašíček, promotér a organizátor závodu. 

Na startu nebudou chybět loňští vítězové z australské stáje MitcheltonScott ani další loňský účastník německá Bora-Hansgrohe, další týmy nejvyšší kategorie jsou Bahrain McLaren, Sunweb, NTT Pro Cycling a Jumbo-Visma. „Ani Pro Continental týmy rozhodně nebudou jen do počtu. Už jen nový tým naftařů z Uno X a hlavně Alpecin Fenix s Petrem Vakočem, Saschou Modolem a úřadujícím mistrem Belgie Timem Merlierem. O vítězství se budou chtít poprat další skvělé týmy z Belgie Sport Vlaanderen a Bingoal WB i nejúspěšnější tuzemská stáj Elkov Kasper,“ vyjmenoval Jaroslav Vašíček.

Czech Tour si léta drží osvědčený koncept úvodní týmové časovky a tří etap, které lze pojmenovat jako Hanácká, Beskydská a Jesenická. Během nich projedou křížem dva kraje a vyjedou na nejvyšší sedla dvou pohoří. Cílová nedělní etapa tradičně nabízí divácky vděčné okruhy přes Šternberk po trati Ecce Homo i s atraktivním stoupáním po kostkách kolem hradu, kde se loni sešly stovky fanoušků.

Letos museli organizátoři na poslední chvíli měnit dějiště úvodní časovky, loňský experiment s Ostravou se letos nezopakuje. „Všechno bylo domluvené, včetně všech podrobností, ale nakonec v Ostravě nepojedeme. Časovka tak bude jako v předchozích letech v Uničově, na osvědčené trati do Medlova a Králové,“ prozradil organizátor závodu.

Další komplikace pro organizátory znamenají přísná hygienická opatření, která nyní musí všechny závody provázet kvůli snížení rizika nakažení covidem-19. „Cítím, že je v pelotonu obrovská nervozita. Na startu sezony nikdo pořádně neví, co bude. Mezinárodní cyklistická unie vydala nařízení na třináct stran, jak se máme chovat, a vyplývá z toho hodně starostí a zařizování. Uvidíme, jak všechno dopadne. Ale věříme, že každý příznivec silniční cyklistiky má v kalendáři zaškrtnuto datum 6. až 9. srpna,“ připomněl Jaroslav Vašíček.

etapy zdroj: Czech Tour

Letošní trasa závodu je 586 kilometrů dlouhá s převýšením 9 tisíc metrů, je situována do  regionů  Olomouckého, Moravskoslezského,  Pardubického  a  Zlínského  kraje. Trasa je protkaná divácky atraktivními místy, kde se jedou horské a sprintérské prémie, například Dlouhé Stráně, Červenohorské sedlo, Videlský kříž, Ecce Homo, Pustevny a Bumbálka.

Autor: red., mus,

Fotogalerie

Nejlepší cyklisté se proženou Šumperkem                     zdroj:Czech Tour

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.