Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý recidivista kradl značkové boty

07.07.2020 - Podnapilý recidivista kradl značkové boty - V chodbě...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nejlepší neprofesionální knihovnice kraje je z Vikýřovic

14. října 2019 - 09:09

Zpět na seznam článků

V letošním roce se vítězkou ankety stala Květoslava Havlíčková

Nejlepší neprofesionální knihovnice kraje je z Vikýřovic

Nejlepší neprofesionální knihovnice kraje je z Vikýřovic zdroj foto: K. Šeligová

Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci se uskutečnilo v pátek 11. října vyhlášení vítěze ankety Nejlepší neprofesionální knihovník Olomouckého kraje 2019.

Vítězkou se stala Květoslava Havlíčková z Obecní knihovny ve Vikýřovicích. „Naše knihovna se v rámci regionálních funkcí o knihovnu ve Vikýřovicích stará, tak jsme na paní Květu moc pyšní,“ uvedla ředitelka Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk Kamila Šeligová.

Druhé místo obsadila Pavla Žáčková z Obecní knihovny Bystročice společně s Hanou Slabou z Místní knihovny Horní Moštěnice a třetí místo patří Anně Honelová z Obecní knihovny Újezd. 

V souladu s Koncepcí zajištění výkonu regionálních funkcí v knihovnách Olomouckého kraje 2017-2020 uděluje Vědecká knihovna v Olomouci ve spolupráci s Olomouckým krajem ocenění Nejlepší neprofesionální knihovník Olomouckého kraje. Malé obecní knihovny jsou mnohdy jediným kulturním vyžitím v obci, především pro starší generace obyvatel, kteří nedisponují možnostmi snadné a rychlé dopravy do větších měst. Knihovníci by měli pořádat kulturní akce od cestopisných přednášek, přes setkání s rodáky až po místní kluby seniorů nebo promítání video kroniky obce. Důležitá je také spolupráce s místními mateřskými školkami a se školami. Činnost neprofesionálních knihovníků se tak za léta fungování knihovny rozrostla z pouhého knihovníka na osobnost, která se významně podílí na komunitním životě obce. Cílem je poděkovat aktivním neprofesionálním knihovníkům za jejich práci a obětavost, ale především pozvednout prestiž jejich činnosti a vyjádřit podporu těmto dobrovolným pracovníkům na krajské úrovni.

Autor: red., a.č.,VMO

Fotogalerie

Nejlepší neprofesionální knihovnice kraje je z Vikýřovic    zdroj foto: K. Šeligová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.