Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 10. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Od ledna bude seniory v Šumperku vozit Taxík Maxík

09.12.2019 - Od ledna bude seniory v Šumperku vozit Taxík Maxík -...

Počasí

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - obcasny-Déšť

11.12.2019 - Středa

Teplota: 2 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Největší národní přepravce spustí největší výletní portál v zemi

16. dubna 2019 - 05:58

Zpět na seznam článků

„Vlakem na výlet“

Největší národní přepravce spustí největší výletní portál v zemi

ilustrační snímek zdroj: ČD

České dráhy v polovině měsíce spustí největší výletní portál a mobilní aplikaci svého druhu Vlakem na výlet. Hned od první chvíle nabídne více než šest set tipů na výlety pro nejrůznější cílové skupiny ve všech regionech České republiky.

Výletníci získají nejen tip na samotné cílové místo výpravy, ale také množství praktických informací. „Vlak je ideální dopravní prostředek na výlet. Můžete cestovat s dětmi nebo s přáteli, ve vlaku se bavit, hrát společenské hry. Při cestách za gastronomickými zážitky nemusíte přemýšlet nad tím, že si nemůžete dát ani obyčejné pivo,“ vysvětluje Zuzana Čechová, ředitelka cenotvorby a produktové komunikace Českých drah a doplňuje: „Proto jsme se rozhodli připravit speciální webovou stránku a mobilní aplikaci Vlakem na výlet, které usnadní vyhledání výletních cílů, zařazených v různých kategoriích.“

Vyhledávání bude možné například podle regionu nebo podle cílové skupiny, pro rodiny s dětmi, pro mladé, pro turisty, pro železniční fandy nebo třeba pro gurmány a jedlíky. Obsah se bude průběžně rozšiřovat a doplňovat o zajímavé akce, které jsou dobře dostupné vlaky přepravce. „Tipy na výlety jsou ze všech regionů České republiky a vždy obsahují praktické informace, jako je popis cesty z nádraží, čas potřebný na výlet a náročnost výletu. Díky tomu si uživatelé mohou snadno vybrat výlet podle svých preferencí,“ vysvětluje Zuzana Čechová.

ilustrační snímek zdroj: ČD

Mobilní aplikace představuje také interaktivního průvodce výletníka, který ho prostřednictvím mapy a jednotlivých mezizastávek provází celým výletem. Před začátkem cesty je třeba vybraný výlet uložit do mobilní aplikace, například prostřednictvím Wi-Fi na stanicích nebo ve vlacích, aby byly všechny potřebné údaje dostupné i v místech s horším pokrytím signálu mobilních operátorů, a tedy bez připojení k internetu. Po vystoupení z vlaku aplikace sama nabídne zahájení výletu.

Jakmile výletník dorazí na některou mezizastávku, aplikace mu sdělí zajímavé informace o daném místě. „Specialitou naší aplikace budou "Interaktivní a hravé výlety", které mají po cestě i řadu zastávek se soutěžními otázkami. Pokud výletník absolvuje výlet s naší aplikací, tak od nás získá ČD Body navíc. Nejvíce bodů lze získat právě za "Interaktivní výlety", kde je odměna za každou správně zodpovězenou otázku,“ upozorňuje na další atraktivní výhody nového cestovatelského portálu Zuzana Čechová.

Za samostatnou zmínku stojí speciální "Hravé výlety pro děti", na kterých děti a jejich rodiče výletem provází mimozemšťan To-To a děti se vždy díky zajímavému příběhu dozví i něco z naší historie. Tyto výlety jsou doplněny pěknými obrázky a také audiostopou. Speciální nabídka výletů je také určena pro železniční fanoušky a obsahuje přehled muzeí, železničních zajímavostí, tipy na romantické tratě a nostalgické jízdy. „Nový web a interaktivní mobilní aplikace Vlakem na výlet funguje zároveň jako průvodce a navigace přímo na výletě. Nejde tedy jen o jeden z řady portálů s nabídkou nejrůznějších tipů na cestu,“ doplnila výjimečnost řešení Zuzana Čechová.                  

Autor: red., P. Šťáhlavský

Fotogalerie

ilustrační snímek zdroj: ČD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.