Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Nekrmte komáry! Radši darujte!“ nová kampaň FN Olomouc

14. června 2013 - 05:37

Zpět na seznam článků

V obchodním centru Olympia se poprvé představí veřejnosti

„Nekrmte komáry! Radši darujte!“ nová kampaň FN Olomouc

Mladých lidí ochotných přijít darovat krev a nezištně tak pomoci nemocným nebo těžce zraněným je nedostatek. Za celý loňský rok přišlo na Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc pouze osm set nových dárců, což je rekordně nízké číslo. Krev sice zatím akutně nechybí díky stálé dárcovské základně, ta ovšem stárne a postupně se zmenšuje. Největší zdravotnické zařízení se proto rozhodlo spustit novou kampaň, kterou chce k dárcovství přesvědčit více mladých.

MUDr. Dana Galuszková, Ph.D., MBA„Počet nových dárců, kteří se odhodlají a přijdou k nám darovat krev, se rok od roku snižuje. S nostalgií vzpomínáme na doby, kdy chodily i dva tisíce prvodárců ročně. V posledních letech jsme postupně spadli zhruba na polovinu, ale loňský rok byl, co se týče počtu nových dárců, opravdu rekordně slabý,“ říká primářka Transfuzního oddělení FN Olomouc, Dana Galuszková. „Chceme se zaměřit hlavně na mladé lidi mezi osmnáctým a pětadvacátým rokem věku. Těch chodí opravdu velmi málo. Přitom je právě Olomouc univerzitním městem, studuje tady až pětadvacet tisíc mladých lidí. To je velký potenciál,“ konstatuje Galuszková.

Součástí kampaně jsou informační letáčky distribuované do studentských klubů, ale i na další místa, kde se mladí lidé scházejí. Letním motivem kampaně je komiksové vyobrazení komára doprovázené heslem „Nekrmte komáry! Radši darujte!“ Objevuje se i na originálních designových tričkách, která v těchto dnech dostane na Transfuzním oddělení FN Olomouc každý dárce, který přijde darovat poprvé.

ilustrační foto  

V pátek 14. června FN Olomouc představí svou novou kampaň veřejnosti také v rámci speciální akce ke Světovému dni dárců krve, který připadá právě na tento den.

V obchodním centru Olympia Olomouc připravila nemocnice bohatý program, v rámci kterého nabídne zábavu dospělým i dětem. Lidé si budou moci například nechat orientačně otestovat svou krevní skupinu, zasoutěží si v „krvavém“ kvízu, ženy se mohou nechat zdarma nalíčit, pro děti jsou připraveny soutěže a malování na obličej. Jako hudební host odpoledne se představí zpěvák Michal Šeps, finalista Česko Slovenské Superstar 2011.

Program poběží od 13.00 do 18.00 hodin.

Autor: red.,E.Havrlant, zdroj foto:FN Ol

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.