Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 24. října 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mezinárodní výstava LEGO® modelů

24.10.2025 - Mezinárodní výstava LEGO® modelů - Stovky staveb z Lega...

Počasí

24.10.2025 - Pátek

Teplota: 10 / 6 - obcasny-Déšť

25.10.2025 - Sobota

Teplota: 9 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Některé řeky a potoky v kraji dosáhly třetích stupňů povodňové aktivity

14. září 2024 - 10:24

Zpět na seznam článků

Přehled

Některé řeky a potoky v kraji dosáhly třetích stupňů povodňové aktivity

Některé řeky a potoky v kraji dosáhly třetích stupňů povodňové aktivity zdroj foto: OLK

Povodňová situace v celém Olomouckém kraji se v průběhu noci z pátku 13. na sobotu 14. září začala měnit.

Některé řeky a potoky dosáhly třetích stupňů povodňové aktivity a v terénu je již čtyřicet jednotek hasičů. „Nejvíce zásahů mají na Jesenicku, a to v obcích podél toku Bělé a Vidnavky: Mikulovice, Písečná, Bělá pod Pradědem, Jeseník, Žulová a místní části. Hasiči čistí koryta řek od naplavenin a propustky, aby voda mohla v korytech odtékat. Na některých místech čerpají laguny, které by mohly ohrozit domy. V Mikulovicích a České Vsi se již vylila Bělá z koryta,“ uvedla tisková mluvčí Olomouckého kraje Alena Minxová.

Ve všech obcích s rozšířenou působností zasedaly během noci, či budou zasedat během dopoledne, povodňové komise. „Výstrahy meteorologů zůstávají stejné, jejich predikce v počtu srážek se naplnily. Na Jesenicku místy v souhrnu napršelo za 24 hodin více než 100 mm srážek,“ informovala mluvčí.

Na Jesenicku některé řeky a potoky již v průběhu noci dosáhly třetího stupně povodňové aktivity:

Bělá, Mikulovice

Vidnavka, Vidnava

Černý potok, Velká Kraš

Stříbrný potok, Žulová

Romže, Polkovice

Voda stále stoupá. Druhý SPA byl vyhlášen:

Desná, Kouty nad Desnou

Bělá, Jeseník

Zlatý potok, Zlaté hory

Třebůvka, Loštice

Romže, Stražisko

Autor: red., A. Minxová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Některé řeky a potoky v kraji dosáhly třetích stupňů povodňové aktivity   zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.