Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 23. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidička v Sobotíně přehlédla protijedoucího motorkáře

23.04.2018 - Řidička v Sobotíně přehlédla protijedoucího...

Počasí

prehanky-dest

23.04.2018 - Pondělí

Teplota: 21 / 11 - Přeháňky-Déšť

oblacno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 17 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Někteří prodejci na Floře šidili

28. října 2017 - 08:23

Zpět na seznam článků

Dva z pěti porušili zákon

Někteří prodejci na Floře šidili

Flora zdroj foto: ČOI

Česká obchodní inspekce Moravskoslezského a Olomouckého kraje uskutečnila stejně jako každý rok kontrolní akci na mezinárodní zahradnické výstavě Flora Olomouc. Porušení právních předpisů zjistila u více než 40 procent kontrolovaných subjektů.

ČOI Olomouckého kraje provádí každoročně kontroly na jedné z našich největších zahradnických výstav, která se koná v Olomouci. I v letošním roce se zaměřila na jarní, letní a podzimní etapu konání, kdy provozovatelé nabízeli a prodávali různý sortiment, jako jsou například zahradnické potřeby, květiny, ovoce a zelenina, koření, hračky, textil, cukrovinky, občerstvení, frgály, keramika, proutěné výrobky a potřeby pro zvířata.

Součástí akce obchodní inspekce byla také kontrola restaurace v blízkosti výstaviště. „Inspektoři uskutečnili celkem 43 kontrol a v osmnácti případech shledali porušení právních předpisů. Mezi nejčastější zjištění patřilo nedodržení správné míry či hmotnosti, nesprávné účtování, nedodržení správného značení výrobků, neoceňování výrobků a používání úředně neověřených měřidel,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

ČOI vydala za nedodržení právních předpisů v devíti případech pokuty na místě v celkové výši 10 tisíc korun. „V devíti případech bude pokuta uložena ve správním řízení,“ upřesnil mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

Flora                       zdroj foto: ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.