Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 04. července 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. 33 let pomáhal velitel hasičů na Jesenicku

04.07.2025 - VIDEO. 33 let pomáhal velitel hasičů na Jesenicku -...

Počasí

04.07.2025 - Pátek

Teplota: 24 / 13 - PoloJasno

05.07.2025 - Sobota

Teplota: 26 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nelegální odběr energie odhalil i pěstírny marihuany

27. července 2013 - 12:25

Zpět na seznam článků

Energetické firmě byla způsobena škoda za stovky tisíc korun

Nelegální odběr energie odhalil i pěstírny marihuany

Nelegální odběr energie odhalil i pěstírny marihuany zdroj foto:PČR

V době od 15. do 25. července probíhala na Prostějovsku mimořádná akce, která se týkala šesti případů nelegálních pěstíren marihuany v sedmi objektech.

pěstírna marihuany na Prostějovsku

Zadrženo bylo šest pachatelů ve věku od čtyřiceti do pětačtyřiceti let, kteří jsou podezřelí z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. „Jednalo se o tři větší pěstírny, u kterých byl zjištěn, ve spolupráci s pracovníky E. ON, nelegální odběr elektrické energie, kdy byla energetické firmě způsobena škoda za stovky tisíc korun. V těchto případech jsou tři muži podezřelí kromě trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy i z trestného činu krádeže,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Josef Bednařík.

pěstírna marihuany na Prostějovsku

 V těchto pěstírnách bylo zajištěno více než sto kusů rostlin a tři pytle sušené hmoty.

pěstírna marihuany na Prostějovsku

 V dalších třech případech se jednalo o menší pěstírny, jejichž majitelé si drogu pěstovali pro vlastní potřebu. „Všichni podezřelí jsou stíhání na svobodě, k trestné činnosti se doznali a s policií spolupracují,“ doplnil tiskový mluvčí Bednařík.

pěstírna marihuany na Prostějovsku

V současné době je všech šest případů stále v šetření a všechny zajištěné drogy byly zaslány na expertízu. V letošním roce policie na  Prostějovsku provedla již jednadvacet realizací v souvislosti s drogovou problematikou. 

pěstírna marihuany na Prostějovsku 

 

Autor: red.,J.Bednařík, zdroj foto:PČR

Fotogalerie

Nelegální odběr energie odhalil i pěstírny marihuany  zdroj foto:PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

IZS v akci

IZS v akci

Fotek: 123
Přidáno: 24.06.2025

Michal Prokop v Šumperku

Michal Prokop v Šumperku

Fotek: 65
Přidáno: 17.05.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.