Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 23. května 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dvacátý ročník Slavností města Šumperka je na dohled

22.05.2018 - Dvacátý ročník Slavností města Šumperka je na dohled...

Počasí

prehanky-dest

23.05.2018 - Středa

Teplota: 21 / 12 - Přeháňky-Déšť

polojasno

24.05.2018 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 13 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nemocnice Šumperk hledá nové sanitáře

31. ledna 2018 - 11:00

Zpět na seznam článků

Pořádá proto speciální kurz

Nemocnice Šumperk hledá nové sanitáře

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Největší zdravotnické zařízení na Šumperku letos opět nabídne možnost absolvovat speciální kurz Sanitář, který je akreditován Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Kurz bude zahájen 5. února a nemocnice zájemcům stále nabízí ještě pár volných míst. Po úspěšném absolvování kurzu získají účastníci nejen kvalifikaci k výkonu povolání sanitáře, ale také možnost zaměstnání přímo v šumperské nemocnici. „Kurz potrvá celkem tři měsíce a účastníci za něj zaplatí sedm tisíc korun. Po řádném ukončení kurzu mohou již vyškolení sanitáři najít nové zaměstnaní jak ve zdravotnických, tak sociálních zařízeních,“ upřesnila mluvčí nemocnice Hana Hanke.

Teoretická část kurzu má celkem sto vyučovacích hodin a školení probíhá vždy dvakrát až třikrát týdně v kongresovém sále nemocnice. Praktická část kurzu má osmdesát vyučovacích hodin a probíhá souvisle deset pracovních dní na odborných lůžkových a ambulantních odděleních nemocnice. „Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou před zkušební komisí, po jejímž zvládnutí obdrží účastníci „Osvědčení o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání pod odborným dohledem“ v oboru Sanitář,“ přibližuje hlavní sestra šumperské nemocnice Monika Žaitliková s tím, že zdravotnické zařízení je připraveno některým účastníkům, na základě osobního pohovoru s uchazečem, přislíbit zaměstnání v Nemocnici Šumperk. „V takovém případě si mohou účastníci i požádat o proplacení kurzovného u příslušného Úřadu práce,“ upřesnila Žaitlíková.

Nemocnice Šumperk v posledních dvou letech neustále rozšiřuje spektrum poskytované péče, také proto hledá nové zaměstnance v oblasti ošetřovatelské péče foto: Tereza Bulková - archiv NŠ

Podmínkou pro zařazení do kurzu je dovršení věku osmnáct let, ukončené základní vzdělání a dobrý zdravotní stav, očkování proti virové hepatitidě B. „Na tyto kurzy by se měli hlásit především lidé, kteří opravdu touží ve zdravotnictví pracovat. Je to namáhavá práce, nejen fyzicky, ale často i psychicky. Nicméně přináší také velmi dobrý pocit uspokojení. A to určitě stojí za to,“ dodává hlavní sestra.

Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 583 335 006 nebo 724 335 191 a také na e-mailu: helena.heckenbergerova@nemocnicesumperk.cz, kde získají bližší informace.

Nemocnice Šumperk je soukromým zdravotnickým zařízením poskytující péči ve spádové oblasti dvou set tisíc obyvatel. Její lékaři ročně provedou osm tisíc operací. Zdravotnické zařízení každoročně hospitalizuje přes dvacet tisíc pacientů a ve svých ambulancích ošetří dvě stě tisíc lidí. S počtem víc jak tisícovky zaměstnanců se nemocnice řadí k největším zaměstnavatelům šumperského regionu. S příchodem nového majitele již třetím rokem rozšiřuje portfolio spektra poskytované zdravotní péče a v souladu s dalšími strategickými plány hledá nové zaměstnance v oblasti ošetřovatelské péče. Účastníci kurzu tak mají vysokou pravděpodobnost získání pracovního místa přímo v nemocnici.

Autor: red., H. Hanke

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.