Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nemocnice Šumperk nabídne na podzim budoucím maminkám novou sérii kurzů a přednášek

30. srpna 2018 - 13:24

Zpět na seznam článků

Formulář naleznou maminky na webových stránkách nemocnicesumperk.cz nebo v porodnické ambulanci

Nemocnice Šumperk nabídne na podzim budoucím maminkám novou sérii kurzů a přednášek

Nemocnice Šumperk nabídne na podzim budoucím maminkám novou sérii kurzů a přednášek zdroj foto: NŠ - T. Bulková

S příchodem nového školního roku nabídne šumperská nemocnice budoucím rodičům také novou sérii přednášek, které by je měly připravit na blížící se rodičovskou roli. Těhotným ženám pak nabídne nové kurzy plávání a cvičení, které nejenže přispějí k zlepšení jejich fyzické kondice, ale zároveň je připraví na úspěšné zvládnutí porodu.

První přednášky pro nastávající rodiče proběhnou 6. a 14. září. Kurzy budou probíhat až do konce listopadu. Přesný časový rozpis přednášek i jednotlivá témata najdou zájemci na webových stránkách nemocnice. Během kurzu se budoucí rodiče dozví, jaké jsou dnes například nejnovější trendy v porodnictví, jak správně ošetřovat novorozence, kdy dítě nechat očkovat nebo jak se správně stravovat během těhotenství a po porodu.

Od pondělí 10. září si pak mohou budoucí maminky do Nemocnice Šumperk pod vedením porodní asistentky přijít zacvičit. Lekce budou probíhat každé pondělí vždy od patnácti hodin na rehabilitačním oddělení. „Cvičení se zaměřuje na gravid-jógu, těhotenskou gymnastiku, cvičení na míči, ale také na relaxaci, dechová cvičení a cvičení pánevního dna. Některé ženy mohou mít po porodu problémy se samovolným únikem moči, čemuž tyto aktivity také pomáhají předcházet,“ vysvětluje vedoucí porodní asistentka Anna Holinková.

Vedoucí porodní asistentka Anna Holinková zdroj foto: archiv sumpersko.net

Nemocnice díky svému bazénu maminkám nabízí také speciální plavání a cvičení ve vodě. Kurzy jsou pro těhotné ženy jednou z nejvhodnějších aktivit a zároveň příjemnou relaxací. „Právě proto nabízíme budoucím maminkám také lekce plavání. Nedávno rekonstruované rehabilitační oddělení nabízí příjemné prostředí s bazénovou teplotou 34°C,“ dodává Anna Holinková s tím, že první lekce plavání nabídne nemocnice budoucím maminkám už 10. a 24. září.

Podrobný rozpis dalších lekcí najdou zájemkyně opět na webových stránkách nemocnice nebo na sociálních sítích. „Lekce plavání mohou budoucí maminky v Nemocnici Šumperk absolvovat po předchozím přihlášení na telefonním čísle 583 332 302 a po předložení potvrzení obvodního gynekologa o tom, že se maminka může těchto kurzů účastnit. Plavání je vhodné pro všechny těhotné ženy od ukončeného dvacátého týdne těhotenství,“ upřesnila mluvčí šumperské nemocnice Hana Hanke.

Autor: red., H. Hanke

Fotogalerie

Nemocnice Šumperk nabídne na podzim budoucím maminkám novou sérii kurzů a přednášek   zdroj foto: NŠ - T. Bulková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.