Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 24. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna

23.04.2018 - Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna - Pouze v...

Počasí

polojasno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 18 / 10 - PoloJasno

polojasno

25.04.2018 - Středa

Teplota: 20 / 9 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nemocnice Šumperk nabízí možnost vzdělání i povolání

29. června 2017 - 08:24

Zpět na seznam článků

Pro zájemce o povolání sanitář

Nemocnice Šumperk nabízí možnost vzdělání i povolání

Nemocnice Šumperk letos opět nabídne veřejnosti možnost absolvovat speciální kurz Sanitář, který je akreditován Ministerstvem zdravotnictví ČR zdroj: NŠ

Nemocnice Šumperk letos opět nabídne veřejnosti možnost absolvovat speciální kurz Sanitář, který je akreditován Ministerstvem zdravotnictví ČR. Kurz bude zahájen od září letošního roku, ale je nezbytné, aby se zájemci hlásili už nyní. Po úspěšném absolvování kurzu získají účastníci nejen kvalifikaci k výkonu povolání sanitáře, ale také možnost ucházet se v Nemocnici Šumperk o práci. Nemocnice Šumperk je jediným zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji, která tyto odborné kurzy pořádá.

Nemocnice Šumperk zdroj foto: NŠ

Kurz potrvá celkem tři měsíce a účastníci za něj zaplatí sedm tisíc korun. Po řádném ukončení kurzu mohou již vyškolení sanitáři najít nové zaměstnaní jak ve zdravotnických, tak sociálních zařízeních. Podmínkou pro zařazení do kurzu je dovršení věku 18 let, ukončené základní vzdělání a dobrý zdravotní stav, očkování proti virové hepatitidě B. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 583 335 006 nebo 724 335 191 a také na e-mailu: helena.markova@nemocnicesumperk.cz, kde získají bližší informace.

Teoretická část kurzu má celkem sto vyučovacích hodin a školení probíhá vždy dvakrát až třikrát týdně v kongresovém sále nemocnice. Praktická část kurzu má osmdesát vyučovacích hodin a probíhá souvisle deset pracovních dní na odborných lůžkových a ambulantních odděleních nemocnice. „Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou před zkušební komisí, po jejímž zvládnutí obdrží účastníci „Osvědčení o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání pod odborným dohledem“ v oboru Sanitář,“ přibližuje hlavní sestra šumperské nemocnice Monika Žaitliková s tím, že zdravotnické zařízení je připraveno některým účastníkům, na základě osobního pohovoru s uchazečem, přislíbit zaměstnání v Nemocnici Šumperk.

ilustrační snímek zdroj: archiv Nemocnice Šumperk

V takovém případě si mohou účastníci i požádat o proplacení kurzovného u příslušného Úřadu práce. „Na tyto kurzy by se měli hlásit především lidé, kteří opravdu touží ve zdravotnictví pracovat. Je to namáhavá práce, nejen fyzicky, ale často i psychicky. Nicméně přináší také velmi dobrý pocit uspokojení. A to určitě stojí za to,“ dodává hlavní sestra.

Nemocnice Šumperk je soukromým zdravotnickým zařízením poskytující péči ve spádové oblasti dvou set tisíc obyvatel. Její lékaři ročně provedou osm tisíc operací. Zdravotnické zařízení každoročně hospitalizuje přes dvacet tisíc pacientů a ve svých ambulancích ošetří dvě stě tisíc lidí.

Autor: red., H. Hanke

Fotogalerie

Nemocnice Šumperk letos opět nabídne veřejnosti možnost absolvovat speciální kurz Sanitář, který je akreditován Ministerstvem zdravotnictví ČR    zdroj: NŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.