Nemocnice Šumperk - lékárna
plazma
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v sociálních službách

25.06.2019 - Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v...

Počasí

26.06.2019 - Středa

Teplota: 33 / 20 - SkoroJasno

27.06.2019 - Čtvrtek

Teplota: 28 / 17 - SkoroJasno

Rakousko

Nemocnice Šumperk rozšířila svoji působnost

07. ledna 2019 - 22:32

Zpět na seznam článků

Převzala provoz ošetřovatelských a sociálních lůžek Interny Zábřeh

Nemocnice Šumperk rozšířila svoji působnost

Interna Zábřeh zdroj foto: muz

Nemocnice Šumperk opět rozšířila své služby. Od začátku letošního roku se její součástí stalo interní pracoviště v Zábřehu, které provozuje ošetřovatelská i sociální lůžka. Společnost Interna Zábřeh s. r. o. byla v závěru loňského roku na prodej a jejím novým a jediným vlastníkem je tak od 1. ledna Nemocnice Šumperk.Nemocnice Šumperk foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

O prodeji jsme informovali ZDE

Koupí Interny Zábřeh nemocnice dlouhodobě navazuje na myšlenku nutnosti rozšiřování dlouhodobé následné a ošetřovatelské péče, která je nezbytná s ohledem na neustále rostoucí poptávku po tomto typu služeb.

Podle předsedy představenstva Nemocnice Šumperk JUDr. Martina Polacha byla koupě Interny Zábřeh racionálním krokem. „Dlouhodobě vnímáme v rámci naší spádové oblasti nedostatek lůžek následného typu, na což po změně vlastníka Nemocnice Šumperk kontinuálně reagujeme maximální snahou o rozšíření počtu lůžek následné péče. Jednou z cest k dalšímu rozvoji tohoto typu péče v šumperské nemocnici bylo převzít fungující zdravotnické zařízení v blízkosti, což byla právě nabídka společnosti Interna Zábřeh s.r.o. k prodeji.  Tento krok jsme považovali vzhledem k pozici a typu péče, kterou zajištujeme v naší spádové oblasti, jako logický,“ vysvětluje předseda představenstva Nemocnice Šumperk.

předseda představenstva Nemocnice Šumperk JUDr. Martin Polach zdroj foto: archiv

V roce 2015 změnila nemocnice svého majitele. Stal se jím jediný vlastník lékař Martin Polach. Už o rok později otevřela nemocnice ve spolupráci s Městem Šumperk nové oddělení se sociálními lůžky. V loňském roce pak nemocnice odkoupila od města víc než dvacet let chátrající pavilon staré chirurgie, který se v závěru roku promění v nový moderní pavilon poskytující komplexní dlouhodobou ošetřovatelskou péči.

Výstavba nového pavilonu trvala jen něco málo přes rok. Ve středu 17. května 2017 ho slavnostně otevřel majitel nemocnice MUDr. Martin Polach. Autor: M.Dvořáček pro Nemocnici Šumperk

Nemocnice Šumperk - pavilon R foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Podle předsedy představenstva nemocnice žádné zásadní změny v poskytování péče v Zábřehu neplánuje. „Našim cílem je zachovat, případně v budoucnu rozšířit, stávající stav lůžek ošetřovatelské i sociální péče. Samozřejmě chceme navázat na standardy kvality poskytované péče, tak jak je poskytována v Nemocnici Šumperk, a zároveň modernizovat a poskytovat zdravotní péči v souladu s nejnovějšími ošetřovatelskými i lékařskými postupy a současně tím zajistit kontinuitu námi poskytované akutní péče,“ dodává Martin Polach.

Nemocnice Šumperk - rekonstrukce pavilonu staré chirurgie foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Nemocnice Šumperk - rekonstrukce pavilonu staré chirurgie foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Největší zdravotnické zařízení regionu plánuje rozšiřovat služby následné péče tak, aby byly místně dostupné zejména rodinám pacientů. „Rodiny dokážou být výraznou psychickou podporou, což se následně zúročuje v celkové délce rehabilitace. Do budoucna plánujeme zintenzivnit komunikaci s rodinami pacientů, naučit je, jak správně o pacienta pečovat i v domácím prostředí. Taktéž samozřejmě plánujeme zajistit návaznost ambulantní péče, včetně spolupráce s agenturami domácí péče,“ netají své plány Martin Polach.

Nemocnice Šumperk foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Nemocnice Šumperk foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Nemocnice Šumperk, soukromé zdravotnické zařízení, je páteřní nemocnicí Olomouckého kraje poskytující péči ve spádové oblasti až dvou set tisíc obyvatel. Její lékaři ročně provedou osm tisíc operací, každoročně hospitalizuje ke dvaceti tisícům pacientů a ve svých ambulancích ošetří více než dvě stě tisíc lidí. V rámci své spádové oblasti je jako jediný poskytovatel zdravotní péče schopen zajistit rychlou, kvalitní a komplexní péči o své pacienty, včetně zajištění nástavbových a doplňkových vyšetření nutných ke stanovení správného postupu v léčbě pacienta. Od roku 2015 investoval majitel šumperské nemocnice do jejího rozvoje stovky miliónů korun. Největší investici v historii nemocnice byla stavba nového radiodiagnostického Pavilonu R, který nemocnice otevřela na jaře roku 2017. Neméně významnou investicí je pak již zmiňovaná rekonstrukce budovy staré chirurgie, ve které nemocnice na konci letošního roku otevře moderní lůžka následné intenzivní péče, následné ventilační péče a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Rekonstrukci nemocnice zahájila v létě loňského roku a i s nákupem přístrojové technologie by měla přijít na více než sto miliónů korun.

Autor: red., H. Hanke, zdroj foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Fotogalerie

Interna Zábřeh              zdroj foto: muz

Související články

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.