Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 04. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Platnost řidičáků a technických prohlídek je prodloužena

04.03.2021 - Platnost řidičáků a technických prohlídek je...

Počasí

04.03.2021 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 0 - Zataženo

05.03.2021 - Pátek

Teplota: 4 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Neplodným párům pomohou nově také v Šumperku

14. prosince 2016 - 06:49

Zpět na seznam článků

Nemocnice má nové transportní centrum

Neplodným párům pomohou nově také v Šumperku

MUDr. Harald Čadílek primář gynekologicko-porodnického oddělení zdroj foto: NŠ

Cesta k vytouženému dítěti dokáže být někdy trnitá. Problémy s početím dnes řeší v Česku asi pětina párů a každý rok jich přibývá. V šumperském regionu pomohou neplodným dvojicím nově také lékaři Nemocnice Šumperk, která začala spolupracovat s ostravským IVF centrem Eurofertil a zařadila se tak mezi její transportní centra.

Ženy, které uvažují o zařazení do IVF programu, mohou v šumperské nemocnici podstoupit stimulaci i monitoraci léčby. V ostravském centru pak podstoupí jen ty zákroky, které následně vyžadují celkovou anestezii či spolupráci embryologa.  „Ač se to na první pohled nemusí zdát, pro páry to znamená mnohdy značnou úsporu času i peněz. Příprava žen na umělé oplodnění totiž vždy znamená doplnění celé řady vyšetření, které jsme schopni zajistit zde v nemocnici. Sledování stimulace pomocí ultrazvukového monitoringu, sledování hladiny hormonů v krvi, nastavení dávek léků. Tuto širokou škálu péče jsme schopni poskytnout zde v nemocnici, takže páry už nemusí, někdy i co druhý den, dojíždět do vzdálenějších center. Ženy k nám mohou jezdit na kontrolní návštěvy i bez partnera, který si často pro tyto účely musí brát dovolenou,“ vysvětluje primář gynekologicko-porodnického oddělení Harald Čadílek.

Transportní centrum zdroj foto: NŠ

Na nové Transportní centrum se může obrátit každá žena, které se nedaří přirozenou cestou otěhotnět, a to buď osobně, nebo prostřednictvím svého gynekologa. „Žádné doporučení není potřeba, ale pokud si klientka přinese zprávu od svého gynekologa či kopie dosavadních vyšetření nebo seznam podaných léků, budeme mít výrazně lepší výchozí pozici pro další postup,“ doplňuje primář.

Návštěvou Transportního centra nedochází ke změně ošetřujícího gynekologa (registrující lékař). Po dosažení vytouženého cíle, tedy potvrzení těhotenství po úspěšné léčbě, přechází těhotná žena do těhotenské poradny svého gynekologa. „Telefonické objednání na vstupní konzultaci s podrobným poučením o dalším postupu, probíhá u sester na telefonním čísle: 606 709 913. Zejména u první konzultace je pak více než kdy jindy důležitá přítomnost celého páru,“ upřesnila mluvčí Hana Szotkowská.

Autor: red., H. Szotkowská

Fotogalerie

MUDr. Harald Čadílek  primář gynekologicko-porodnického oddělení      zdroj foto: NŠ

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.