Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 20. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Držitelé krajských cen v oblasti kultury

19.04.2024 - Držitelé krajských cen v oblasti kultury - Opera,...

Počasí

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - obcasny-Déšť

21.04.2024 - Neděle

Teplota: 6 / 1 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nepoctiví řemeslníci podvedli seniorku v Šumperku

01. března 2024 - 12:40

Zpět na seznam článků

Žena přišla o desítky tisíc korun

Nepoctiví řemeslníci podvedli seniorku v Šumperku

ilustrační snímek zdroj: archiv

Pravděpodobně s jediným cílem a tím byl nekalý zisk peněz, zareagoval jednasedmdesátiletý letý muž na inzerát seniorky na internetovém portálu a přislíbil jí opravu koupelny.

To se stalo 19. února a hned ten samý den se dostavil za poškozenou do místa bydliště, bytu v panelovém domě v Šumperku, kde sepsali smlouvu. „Týkala se výměny obkladaček, vany a umyvadla a také odvozu materiálu a závěrečného úklidu za částku 80 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Miluše Zajícová, která upřesnila: „Práci měli mít hotovou během čtyř dnů. Od majitelky bytu vybral tedy zálohu 50 tisíc korun a hned nastoupili dělníci, kteří ten den odstranili vanu a odklidili ji na chodbu domu.“

Hned následující den se u jejich dveří objevil muž. „Uvedl, že zastupuje muže, se kterým uzavřela smlouvu a požadoval doplatek 15 tisíc korun a to z důvodu, že se nedostane k penězům, které vyplatila jako zálohu a že musí koupit vanu a umyvadlo, aby byly práce včas dokončeny. Žena mu tedy peníze dala,“ sdělila policejní mluvčí.

Další den se objevil jiný muž, který vystupoval opět jménem muže, který práci domluvil a požadoval doplatek 15 tisíc korun. „Aby byly práce včas ukončeny. Žena opět přistoupila na jejich lživé výmluvy a peníze mu vyplatila. Po zaplacení jí další zaměstnanec sdělil, že smluvené podmínky nemohou být dodrženy a jediné východisko je instalace sprchového koutu, který by stál poškozenou ale dalších 60 tisíc korun. To však žena odmítla a chtěla od smlouvy odstoupit. Podezřelý s tím nesouhlasil, práce ukončil a přestal s poškozenou komunikovat,“ uvedla policejní mluvčí.

Pracovníci, kteří pro podezřelého pracovali, pouze odstranili starou vanu a umyvadlo. Poškozená seniorka tak přišla o částku 80 tisíc korun. „Událost prověřujeme pro trestný čin podvod,“ doplnila Miluše Zajícová.

Autor: red., pis M. Zajícová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.