Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 20. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj při vloupání na Hanušovicku nepohrdl krátkým občerstvením

20.10.2019 - Zloděj při vloupání na Hanušovicku nepohrdl krátkým...

Počasí

20.10.2019 - Neděle

Teplota: 18 / 11 - PoloJasno

21.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nepodceňujte výběr cestovní kanceláře

11. února 2015 - 07:38

Zpět na seznam článků

ČOI zjistila, že reklamace služeb cestovního ruchu probíhá s nedostatky

Nepodceňujte výběr cestovní kanceláře

ilustrační snímek zdroj foto:čoi

Služby poskytované cestovními kancelářemi a agenturami prověřovala Česká obchodní inspekce průběžně po celý loňský rok.

V průběhu 276 kontrol bylo porušení zjištěno v 99 případech. Pravomocně bylo v roce 2014 uloženo podnikatelům v cestovním ruchu 96 pokut v hodnotě téměř 1,9 milionu korun. „I přes určitá zlepšení, která jsme v této oblasti podnikání zaznamenali, jako je například snížení poměru nekalých obchodních praktik nebo lepší kázeň v informování o cenách, nemohou být spotřebitelé se stavem služeb v cestovním ruchu zcela spokojeni.  Stále jsou mylně informováni o svých právech při uplatnění reklamací a jejich vyřizování zůstává nadále slabinou řady cestovních kanceláří a agentur. Proto budeme tuto činnost nadále kontrolovat, a to včetně prodeje zájezdů na internetu, kam se velká část nabídky cestovních kanceláří i agentur postupně přesouvá,“ řekl Mojmír Bezecný, ústřední ředitel České obchodní inspekce.

S podáním na služby cestovních kanceláří a agentur se na ČOI v průběhu roku obrátili nespokojení klienti v 237 případech. Při prověřování podnětů ke kontrole zjistili inspektoři nedostatky v 36 z nich. „V podáních spotřebitelé nejčastěji vyjadřovali nespokojenost s úrovní nebo rozsahem objednaných služeb, klamavými informacemi o vybraných destinacích, dále s jednáním prodávajících při vyřizování reklamací, anebo nesouhlasili s nabídnutým odškodněním při uznání reklamace,“ uvedl tiskový mluvčí úřadu Jiří Fröhlich.

Většina kontrolovaných subjektů zvládla požadavky nového občanského zákoníku, týkající se poskytování informací souvisejících se zájezdy. Současně však kontroly prokázaly, že problémem je pro některé cestovní kanceláře a agentury plnění požadavků zákona o ochraně spotřebitele. Patrné je to zejména u informačních povinností o právech spotřebitelů při uplatnění odpovědnosti za vadné plnění a také ze závad zjištěných při šetření podání spotřebitelů na vyřizování reklamací.

Pozitivní je také pokles případů užívání nekalých obchodních praktik při nabídce služeb cestovního ruchu.

Autor: red.,J.Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.