Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 22. září 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Střet motorkářů na Červenohorském sedle

21.09.2020 - Střet motorkářů na Červenohorském sedle - Opět...

Počasí

22.09.2020 - Úterý

Teplota: 24 / 14 - Jasno

23.09.2020 - Středa

Teplota: 23 / 15 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nepozornost se vymstila ženě z Olomouce i mladíkovi ze Šumperka

12. srpna 2020 - 15:51

Zpět na seznam článků

Žena přišla o auto, mladík nejen o osobní doklady

Nepozornost se vymstila ženě z Olomouce i mladíkovi ze Šumperka

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

O mnoho obezřetnější příště pravděpodobně bude devětapadesátiletá žena, která přišla o své osobní vozidlo Hyundai Atos Prime.

Vozidlo zaparkovala 10. srpna odpoledne na ulici Marie Pospíšilové v Olomouci. „Poté nejspíš kvůli zaneprázdnění při vykládání nákupu z vozidla si opomenula vzít klíč od automobilu, který ponechala zasunutý ve dveřích na straně řidiče. Tím usnadnila práci dosud nezjištěnému pachateli, který s vozem odjel,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Lenka Vanková.

Majitelka vozidla jej proto následující den ráno na svém místě již nenalezla. „Škodu, která jí vznikla, si vyčíslila na předběžnou hodnotu 50 tisíc korun. Po odcizeném vozidle i po zloději nyní pátrají olomoučtí policisté,“ informovala mluvčí.

Pachateli v případě jeho dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí za trestný čin neoprávněné užívání cizí věci až dvouletý trest odnětí svobody.

Během úterý 11. srpna se na šumperské policisty obrátil s oznámení o okradení třiadvacetiletý mladík.  „Uvedl, že jej někdo neznámý pravděpodobně mezi jednou a druhou hodinou ráno, když si společensky unavený zdřímnul v parku „Barborka“ v Kozinově ulici v Šumperku, připravil o peněženku i mobilní telefon. Společně s peněženkou, kterou měl uloženou v kapse kalhot, přišel nejen o finanční hotovost, ale také o osobní doklady a platební kartu. Zánovní telefon značky iPhone 7S mu měl lapka v nestřeženém okamžiku vytáhnout z ruky,“ přiblížila tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová, která upřesnila: „Způsobená škoda podle vyjádření poškozeného přesáhla částku 14 tisíc korun.“

Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za jejichž spáchání hrozí pachateli mimo jiné až dvouletý trest odnětí svobody.

Autor: red., pis - L. Vanková, J. Vybíhalová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 I.

ŠumpeRUN 2020 I.

Fotek: 63
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.