Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 11. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnavatelé stále hledají nové zaměstnance

11.11.2019 - Zaměstnavatelé stále hledají nové zaměstnance -...

Počasí

11.11.2019 - Pondělí

Teplota: 7 / 3 - Zataženo

12.11.2019 - Úterý

Teplota: 8 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Neslyšícím zpřístupnil Olomoucký kraj své webové stránky

09. prosince 2013 - 14:55

Zpět na seznam článků

Je první v České republice

Základní informace o olomouckém regionu, nebo praktické informace o krajském úřadu v Olomouci si od 9.prosince mohou prohlédnout na webových stránkách Olomouckého kraje i neslyšící.

Olomoucký kraj jako první orgán veřejné správy v České republice pro ně přeložil některé texty na svých webových stránkách do českého znakového jazyka. „Snažíme se webové stránky kraje neustále zdokonalovat. Dosud byly přístupny pouze osobám se zrakovým postižením, neboť jsou vytvořeny tak, že je mohou osoby se zrakovým postižením číst prostřednictvím speciálních pomůcek,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Na celém projektu spolupracovalo tiskové oddělení Olomouckého kraje s odborem sociálních věcí. „Často si neuvědomujeme, jak velkou komunikační bariéru způsobuje hluchota. Lidé, kteří se neslyšící narodí, si běžné webové stránky nepřečtou, neboť nejsou k dispozici v jejich rodném jazyce–českém znakovém jazyce. Proto jsme se inspirovali některými organizacemi, které již na svých webových stránkách mají informace v českém znakovém jazyce,“ uvádí vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Olomouckého kraje Irena Sonntagová.

Pro Olomoucký kraj texty přetlumočila do českého znakového jazyka Vendula Stará, kterou neslyšící znají z obrazovek České televize, kde působí jako moderátorka zpráv v českém znakovém jazyce. Všechny přeložené texty jsou označeny speciální ikonou pro neslyšící.

ikona-neslyšícíNa přehled všech oblastí, které byly do českého znakového jazyka přeloženy, se neslyšící přes speciální ikonu dostanou i z hlavní stránky webu Olomouckého kraje.

 

Autor: red.,K.Navrátilová

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.