Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 25. září 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperský boxerský klub přivezl z Opavy medaile

25.09.2020 - Šumperský boxerský klub přivezl z Opavy medaile -...

Počasí

25.09.2020 - Pátek

Teplota: 17 / 14 - obcasny-Déšť

26.09.2020 - Sobota

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Neslyšícím zpřístupnil Olomoucký kraj své webové stránky

09. prosince 2013 - 14:55

Zpět na seznam článků

Je první v České republice

Základní informace o olomouckém regionu, nebo praktické informace o krajském úřadu v Olomouci si od 9.prosince mohou prohlédnout na webových stránkách Olomouckého kraje i neslyšící.

Olomoucký kraj jako první orgán veřejné správy v České republice pro ně přeložil některé texty na svých webových stránkách do českého znakového jazyka. „Snažíme se webové stránky kraje neustále zdokonalovat. Dosud byly přístupny pouze osobám se zrakovým postižením, neboť jsou vytvořeny tak, že je mohou osoby se zrakovým postižením číst prostřednictvím speciálních pomůcek,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Na celém projektu spolupracovalo tiskové oddělení Olomouckého kraje s odborem sociálních věcí. „Často si neuvědomujeme, jak velkou komunikační bariéru způsobuje hluchota. Lidé, kteří se neslyšící narodí, si běžné webové stránky nepřečtou, neboť nejsou k dispozici v jejich rodném jazyce–českém znakovém jazyce. Proto jsme se inspirovali některými organizacemi, které již na svých webových stránkách mají informace v českém znakovém jazyce,“ uvádí vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Olomouckého kraje Irena Sonntagová.

Pro Olomoucký kraj texty přetlumočila do českého znakového jazyka Vendula Stará, kterou neslyšící znají z obrazovek České televize, kde působí jako moderátorka zpráv v českém znakovém jazyce. Všechny přeložené texty jsou označeny speciální ikonou pro neslyšící.

ikona-neslyšícíNa přehled všech oblastí, které byly do českého znakového jazyka přeloženy, se neslyšící přes speciální ikonu dostanou i z hlavní stránky webu Olomouckého kraje.

 

Autor: red.,K.Navrátilová

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.