Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Netradiční výstava pivních suvenýrů i s ochutnávkou!

01. září 2015 - 11:18

Zpět na seznam článků

Máte žízeň? Roztočte pivo!

Netradiční výstava pivních suvenýrů i s ochutnávkou!

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Zábřežské kino Retro zve na zcela netradiční výstavu pivních suvenýrů ze sbírky nadšence Marka Kamlara z Jestřebí. Ten se kromě sbírání suvenýrů věnuje také čím dál rozšířenějšímu fenoménu, domácímu vaření piva – homebrewingu.

Jeho pivo Bubínek ochutnají návštěvníci spolu s hanušovickými speciály na vernisáži výstavy pivních suvenýrů s názvem Máte žízeň? Roztočte pivo! v pátek 11. září od 20 hodin. „Většina příchozích bude možná pamatovat půllitry, tácky a účtenky, s kterými se za socialismu běžně setkávali v hospodách typu Jednota či Restaurace a jídelny. K vidění budou ale i starší kousky z dob první republiky či Rakousko – Uherska. Chybět nebudou ani suvenýry se vztahem k Zábřehu. Doby minulé nám připomenou sodovkové láhve zábřežských sodovkáren, láhev a etiketa zábřežské stáčírny litovelského piva, pivní tácek známé Podzámecké restaurace či několik pohlednic dnes již zaniklých zábřežských hospod. Výstava nabídne i odznaky, pohlednice a archiválie sladovny neboli bývalého panského pivovaru,“ popisuje exponáty Marek Kamlar.

pivní suvenýr zdroj foto: z.k.

„Vernisáž zpříjemní krátké promítání na téma Doba hospodská aneb Z čeho a jak se dříve pilo. Zdarma se budou točit pivní speciály z  hanušovického pivovaru a za doprovodu  bluesrockové kapely Wilsne! ochutnáme domácí pivo z rukou Marka Kamlara. To vše za dobrovolné vstupné,“ vypočítává další lákadla připravované akce, kterou jistě ocení nejen skalní příznivci piva, vedoucí kina Věra Smrčková.

bluesrockova kapela Wilsne

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.