Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka

24.02.2021 - Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka -...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 3 - SkoroJasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 9 / 2 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nezapomeňte sundat staré dálniční známky

02. února 2021 - 12:58

Zpět na seznam článků

Kontrola bude už jen elektronicky

Nezapomeňte sundat staré dálniční známky

ilustační snímek zdroj: MD

K poslednímu lednu skončila platnost posledních papírových dálničních známek. Policie ČR a Celní správa bude ty nové kontrolovat už jen elektronicky.

Přesto je nutné staré dálniční známky z čelního skla automobilu odstranit. „Systém kontroly elektronických dálničních známek je dvojí. Mobilní a stacionární. V prvním případě jde o přenosné sady do vozidel policie a celníků, ve druhém o kamery na vybraných mýtných branách. Obojí dělá totéž. Snímá SPZ a vyhodnocuje, zda má řidič uhrazen dálniční poplatek či nikoliv,“ vysvětlil tiskový mluvčí společnosti Cendis Martin Opatrný.

Mobilní sady, tzv. „kufry“ jsou vybaveny tabletem, speciální kamerou a dalším příslušenstvím. Policie má k dispozici třiačtyřicet těchto sad a Celní správa patnáct.

Ředitel Služby dopravní policie Policie ČR plkukovník Jiří Zlý upozorňuje: „Nový systém kontrol elektronických známek znamená pro policisty zjednodušení práce, neboť nebudou odkázání na manuální vkládání registračních známek do databází. V praxi tak bude mnohem jednodušší zjistit vozidlo, které neuhradilo dálniční poplatek a tím i efektivnější postihování řidičů, kteří využívají dálnic bez zaplacení poplatku.“

Celní správa ČR, stejně jako policie, provádí kontroly elektronických dálničních známek kontinuálně již od 1. ledna. „Převzetím kontrolních sad se rozšířily možnosti hlídek i o provádění mobilních kontrol a od 1. února se již nemusí kontrolní hlídky soustřeďovat na papírové dálniční kupony, neboť jejich platnost byla ukončena,“ uvedla Ivana Kurková, zástupce tiskové mluvčí Generálního ředitelství cel. 

Policie ČR od 1. ledna řešila celkem 641 přestupků v příkazním řízení v částce 540 tisíc korun. Celní správa uložila 516 příkazů na místě a celková výše uložených sankcí byla 596 tisíc korun.

Autor: red., M.Opatrný

Fotogalerie

ilustační snímek     zdroj: MD

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.