Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 13. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

13.04.2021 - Úterý

Teplota: 5 / 2 - obcasny-Déšť

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Neziskovky mohou využívat e-mailové poradenství

11. května 2013 - 15:37

Zpět na seznam článků

Olomoucký kraj mění koncepci práce s neziskovými organizacemi

Neziskovky mohou využívat e-mailové poradenství

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Olomoucký kraj rozšíří svou dosavadní spolupráci s neziskovými organizacemi o pořádání konferencí, veletrhů, kulatých stolů a seminářů i poradenství. Cílem je nejen pomoci jim s legislativními změnami vyvolanými například novým občanským zákoníkem, ale celkově posílit provázanost veřejného a neziskového sektoru.

Ve středu 22. května se v Olomouci a Šumperku uskuteční první semináře zaměřené na nový zákon o transformaci občanských sdružení na obecně prospěšné společnosti. V červnu se pak bude konat konference, na které kraj představí svou koncepci spolupráce s neziskovým sektorem.

„Pravidelně jednou za čtvrt roku hejtmanství v některém z okresních měst uspořádá veletrh neziskovek, na němž se jejich zástupci setkají s reprezentanty samosprávy a představí se veřejnosti,“ uvedl tiskový mluvčí Olomouckého kraje Ivo Heger.

Již od druhé poloviny dubna začal kraj nabízet speciální e-mailové poradenství. Zájemci díky němu mohou využít pomoci při zakládání organizací, změnách stanov či transformaci, se změnami zákonů, pravidly pro práci správních a dozorčích rad a valných hromad. Mohou požádat o radu s výběrem vhodného typu účetnictví a vyplněním daňového přiznání. Kraj službu poskytuje prostřednictvím poradkyně hejtmana Milady Šnajdrové na adrese poradnaNNO@kr-olomoucky.cz.

„V minulém týdnu už proběhlo pracovní setkání ve Zlatých Horách a Uhelné, kam kraj pozval zástupce sportovních klubů, skautů, hasičů, myslivců a handicapovaných,“ dodal tiskový mluvčí.

Autor: red.,I.Heger

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.