Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

No prostě to letí! Horkýže Slíže mají 20. výročí a slavit budou i v Šumperku!

08. března 2013 - 18:20

Zpět na seznam článků

AKTUALIZOVÁNO:Koho jen v Šumperku vytáhnou z davu?

Svérázná slovenská formace Horkýže Slíže vyráží na turné ke 20. výročí kapely a jednou ze zastávek bude také Šumperk. Fanoušci se podle slov zpěváka Kuka mohou těšit nejen na největší hity kapely, ale také na písně z nového alba St. Mary Huana Ganja.

Zpěvák Kuko ke koncertům ještě prozradil: „Lidi se můžou těšit na velké teatro. Kapela Horkýže Slíže má ve zvyku vytahovat lidi z davu. Tentokrát přijdou na řadu i ti, kteří nemusí umět hrát na žádný hudební nástroj. Také kontroverzní kostýmy jsou samozřejmostí jako i soutěže o zajímavé ceny a velkolepá světla se zvukem!“

Horkyze Slize

Koncert slovenské rockové stálice se uskuteční v Domě kultury Šumperk v pátek 15. března. Začátek je plánován už na devatenáctou hodinu, kdy fanoušky rozehřejí nejprve předkapely Dilemma a Gygy.

„Vstupné na koncert je v předprodeji 220 korun a v den akce podraží o sedmdesát korun. O lístky je zájem, nicméně zbývá jich stále mnoho,“ doplňuje informace dramaturg DK Ondřej Polák. Online rezervace ZDE.

Na konci února pozdraví Horkýže Slíže publikum takřka symbolicky novým videoklipem k písni Nazdar! A pak již odstartuje nejpropracovanější a největší turné v historii kapely. Stěžejním tématem scény je stařičký mikrobus VW, který dodnes symbolizuje 60. léta a éru hippies.

stařičký mikrobus VW, který dodnes symbolizuje 60. léta a éru hippies.

Spoluautor koncepce Petr Fořt z agentury Ameba Production (ta stojí například za festivalem Rock for People) k tomu dodává: „Snažili jsme se, aby si návštěvník koncertu připadal jako kdyby cestoval v tomto úžasném autě, vrátil se se Slíži tak o 40-50 let nazpět a cestoval například na Woodstock."  Za zmínku stojí, že Petr Fořt vytvořil se svým týmem podobně zajímavou podobu turné v roce 2006 pro skupinu Divokej Bill s dominujícím motivem obří stylové lodi. Produkční a logistické řešení akce má tradičně na starosti zkušená parta kolem ZL Production, zajišťující mimo jiné Rock For People, turné skupiny Kryštof či podzimní festivalovou sérii Back 2 School.

Její šéf Honza Lippert přípravu turné komentuje: „Slíže nechtěli podcenit ani produkční zázemí. A to, co se chystá, nemá v České republice obdoby. Kvůli vizuálním doplňkům bude muset cestovat extra kamion navíc plus speciálně vyškolení lidé na obsluhu“. Na turné kapelu doprovodí slovenská kapela Dilemma a se Slíži spřátelená česká zpěvačka GyGy se svým rockovým projektem. Zatímco Dilemma košického zpěváka, skladatele, textaře, kytaristy a violoncellisty, ale také organizátora Jána Spišáka je na Slovensku již prověřenou hodnotou, mladá česká zpěvačka GyGy je teprve na startu slibné kariéry.

Oba interpreti nejen podpoří Horýže Slíže svými samostatnými bloky, ale s headlinerem večera se na pódiu setkají a zahrají i společně.

Autor: red.,dk, zdroj foto:dk

Fotogalerie

Horkýže Slíže vyráží na turné ke 20. výročí kapely  zdroj foto:dk
plakát

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.