Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 22. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 27 / 14 - Zataženo

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 28 / 18 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Noční pád ze skály v Jeseníkách

21. října 2012 - 20:23

Zpět na seznam článků

Třiadvacetiletý muž spadl ze skály pod zříceninou hradu Koberštejn.

Noční pád ze skály v Jeseníkách

Noční pád ze skály v Jeseníkách zdroj foto:HS

Hlášení dostala HS od dispečinku Zdravotní záchranné služby Olomouckého kraje, kterou kontaktovali kamarádi nešťastného lezce, se kterými pod hradem tábořili. Na místo nehody ihned vyjelo zásahové vozidlo horských záchranářů s potřebnou zdravotnickou technikou.

„Mladík spadl ze skalního prahu asi tři a půl metru, což není vysoko. Dopadl ovšem na kamenné podloží a utrpěl tržnou ránu na temeni hlavy s následným otřesem mozku. Podezření jsme měli rovněž na poranění páteře,“ uvedl k noční akci Marek Formánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky. Dodal, že není jisté, proč vlastně lezl v tuto dobu na skálu, v pádu ale určitou roli hrál alkohol v krvi a podle všeho i oslepení z táborového ohně pod skálou.

Záchranáři zraněného ošetřili a kolem půl druhé ráno ho umístili do tzv. vakuové matrace, aby jej stabilizovali a aby mladík neprochladl. Krátce poté jej ve spolupráci s hasiči z Krnova a Vrbna pod Pradědem, kteří na místo nehody dojeli také, transportovali do míst, kde mladíka mohla převzít posádka vozu Záchranné služby.

Vše ovšem ztěžoval složitý terén pod zříceninou a tma, takže i přes kvalitní spolupráci Horské služby a hasičů byl zraněný naložen do sanitního vozu až ve čtyři hodiny ráno. „Důrazně varuji všechny návštěvníky Jeseníků, aby se nepouštěli do skalních terénů za tmy a především po požití alkoholu. To odporuje všem zásadám bezpečného pohybu v horském terénu,“ apeloval na turisty náčelník HS Jeseníky Michal Klimeš.

Autor: red.,R.Zeman

Fotogalerie

 Noční pád ze skály v Jeseníkách  zdroj foto:HS

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.