Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Noční požár v Šumperku

03. dubna 2015 - 08:33

Zpět na seznam článků

Ohněm byly zasaženy dva zaparkované kamiony

Noční požár v Šumperku

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Rušný začátek velikonočního Velkého pátku mají za sebou šumperští hasiči. Pětatřicet minut po půlnoci byl oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár dvou nákladních vozidel v areálu soukromé firmy v Šumperku.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z požární stanice Šumperk se třemi vozidly. „Po příjezdu zjistili, že požárem jsou zachváceny dva kamiony stojící na parkovišti u skladu potravin a poblíž byl zaparkovaný další,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Šumperk - noční požár na ulici Průmyslové zdroj foto: HZS Ok

Zasahující hasiči se kromě hašení soustředili také na ochranu třetího, požárem zatím nezasaženého, kamionu. „ Jeden požárem zasažený kamion byl naložený kakaem, druhý byl prázdný,“ upřesnila mluvčí. Požár dostali pod kontrolu za necelou hodinu po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v pár minut po půl šesté ráno.

Šumperk - noční požár na ulici Průmyslové zdroj foto: HZS Ok

V průběhu likvidačních prací hasiči vynášeli zasažený materiál na volné prostranství, kde ho dohašovali. „Při požáru byla zraněna jedna osoba,“ informovala Hacsiková. Předběžná výše škody byla vyčíslena na 990 tisíc korun. „Po příčině zatím pátráme,“ uvedla mluvčí.

Šumperk - noční požár na ulici Průmyslové zdroj foto: HZS Ok

Ráno ve čtvrt na sedm se hasiči vraceli znovu na místo události, protože požářiště začalo doutnat, hasiči ho proto znovu prolili vodou.

Šumperk - noční požár na ulici Průmyslové zdroj foto: HZS Ok

AKTUALIZOVÁNO 3. dubna 9.00 hodin: K události došlo na ulici Průmyslové v Šumperku. „Při požáru došlo k popálení dvaapadesátiletého muže, který se v inkriminovanou dobu nacházel na místě,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Josef Bednařík.

Muž je hospitalizován s popáleninami v nemocnici v Ostravě. V současné době je místo požáru prohledáváno. „Proč k zahoření nákladních vozidel došlo a co bylo příčinnou, je předmětem šetření, jakožto, proč se na místě v danou dobu muž nacházel,“ informoval policejní mluvčí.

Autor: red., V. Hacsiková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv
Šumperk - noční požár na ulici Průmyslové   zdroj foto: HZS Ok

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.