Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům na Zábřežsku a Litovelsku

19.04.2018 - Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Noční požár v centru Olomouce

31. prosince 2017 - 07:40

Zpět na seznam článků

Hasiči evakuovali dvě osoby

Tři jednotky hasičů Olomouckého kraje zasahovaly v brzkých ranních hodinách posledního dne letošního roku u požáru prodejny s obuví na ulici Rooseveltova v Olomouci.

Informaci o viditelných plamenech z přízemní části komerčních prostor bytového domu převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje šest minut po půlnoci.

Na místo společně s jednotkou centrální požární stanice v Olomouci, přesněji posádek tří cisternových vozidel a vozidla výškové techniky, rovněž dorazily dvě jednotky dobrovolných hasičů místních části Chválkovice a Černovír. „Hasiči po násilném vniknutí do hořících prostor obchodu lokalizovali požár rozšířený již na celkové ploše menšího obchodu s obuví,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Zdeněk Hošák.

Olomouc - likvidace požáru na ulici Rooseveltova zdroj foto: HZS Olk

Hasiči postupně vyklízeli poškozené vybavení, ale i skladovaného zboží. „Provedli také ochlazení a odvětrání prostor pomocí přetlakové ventilace. Celý objekt i bytové jednotky nad prodejnou překontrolovali pomocí termokary. Z objektu při zásahu byly evakuovány dvě osoby bez zranění,“ informoval mluvčí.

Olomouc - likvidace požáru na ulici Rooseveltova zdroj foto: HZS Olk

Co stojí za příčinou vzniku požáru na místě došetřuje vyšetřovatel HZS ve spolupráci s Policii ČR. „Prozatím není určen důvod vzniku požáru, pravděpodobně půjde o technickou závadu na elektroinstalaci. Majitel a provozovatel prodejny celkově vyčíslil škodu ve výši 1,4 mil. korun,“ upřesnil Zdeněk Hošák.

Autor: red., Z. Hošák, zdroj foto: HZS Olk,

Fotogalerie

Olomouc - likvidace požáru na ulici Rooseveltova  zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.