Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 19. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil zaparkovaná vozidla

18.08.2019 - Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil...

Počasí

19.08.2019 - Pondělí

Teplota: 28 / 18 - obcasny-Déšť

20.08.2019 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nočním Zábřehem bude znít filmová hudba

13. května 2019 - 08:52

Zpět na seznam článků

V rámci akce Notování Zábřehem

Nočním Zábřehem bude znít filmová hudba

Notování Zábřehem zdroj foto: P. Kucionová

V sobotu 8. června zazní Zábřehem a jeho ulicemi filmová hudba. Pod širým nebem v rámci akce Notování Zábřehem vystoupí nejen místní orchestr se svou velkolepou premiérou filmové hudby se sborem a videoprojekcí, ale i další zajímaví umělci.

Nabitý program open-air akce Notování Zábřehem, pod taktovkou Dechového orchestru Zábřeh a města Zábřeh, odstartuje v šestnáct hodin na Masarykově náměstí v Zábřehu, kde vystoupí téměř desítka hudebních těles – chybět nebudou orchestry, sbory a místní kapely a umělci. „Letos si můžete přijít poslechnout BIG BAND Žerotín Olomouc, Smyčcový orchestr ZUŠ Zábřeh nebo sbory TapTýda Loučná nad Desnou a Arietta ZUŠ Mohelnice. Pozvání přijal také Bielska Orkiestra Dęta z Polska. Podobně jako vloni plánujeme také program v místních kavárnách,” pozval Vít Komárek, jeden z organizátorů akce.

Na podiu se vystřídá na dvě stovky umělců. Zlatým hřebem večera bude Koncert filmové hudby se sólisty, sborem a tematickou videoprojekcí - se zbrusu novými filmovými kousky. Ten odstartuje za světla a skončí za tmy, což zážitek diváka ještě více umocní.

Zazní legendární melodie z filmů, jako je Forest Gump, Harry Potter nebo Hvězdné války a spousta dalších, které organizátoři plánují odtajňovat postupně.

Notování Zábřehem zdroj foto: P. Kucionová

Filmovou hudbu dokreslí tematické záběry z filmů.  „Úplně se mi rozklepala kolena, když jsem viděl tolik lidí a tak vřelé reakce. Publikum hřmělo nadšením, muzikanti měli na krajíčku dojetím... takový koncert nepamatuji,” vzpomíná na loňský první ročník akce Notování Zábřehem a filmový koncert Pavel Zubík ml., organizátor a jeden z nejdéle hrajících členů orchestru. „Příchozí se mohou těšit nejen na skvělou muziku, ale také na zajímavou nabídku v oblasti gastronomie,” láká Vít Komárek.

pozvánka

Hlavní program akce Notování Zábřehem se odehraje na Masarykově náměstí v Zábřehu od šestnácti hodin. V mezičase od devatenácti hodin pak na příjemných teráskách kaváren „horního náměstí“ zahraje Maki a Hamanaca.

Samotný koncert filmové hudby spustí kolem dvacáté hodiny. Vstup je po celý den volný.

Autor: red., Petra Kucinová, zdroj foto: P. Kucionová

Fotogalerie

Notování Zábřehem               zdroj foto: P. Kucionová

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

Fotek: 33
Přidáno: 15.08.2019

MFF Šumperk – středa 14. srpna

MFF Šumperk – středa 14. srpna

Fotek: 37
Přidáno: 14.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.