Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovní hry seniorů

29.05.2024 - Sportovní hry seniorů - Konal se již devátý ročník

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 11 - obcasny-Déšť

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 20 / 12 - Bouřky

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15. dubna 2024 - 17:24

Zpět na seznam článků

V kraji jich je sto čtyřicet pět

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

ilustrační snímek zdroj: archiv

Hejtmanství spouští veřejnou část webové aplikace Rejstřík příspěvkových organizací Olomouckého kraje, která přehledně a na jednom místě poskytne veřejnosti informace o všech příspěvkových organizacích zřizovaných Olomouckým krajem.

Těch je v kraji celkem 145 a najdete je v oblastech školství, kultury, dopravy, sociálních věcí a zdravotnictví. „V rejstříku jsou uvedeny základní údaje o našich příspěvkových organizacích jako je sídlo, oficiální e-mail nebo telefon. Zájemci v aplikaci dále najdou informace k datové schránce či odkaz na webové stránky organizace. Mezi údaji nechybí ani kontakty na důležité osoby v rámci organizace,“ přibližuje webový portál radní Petr Lysek.

Aplikace dále veřejnosti otevírá některé významné organizační dokumenty, kterými jsou zřizovací listiny, výroční zprávy nebo schémata organizačních struktur jednotlivých organizací. Velkým přínosem rejstříku je také přehled nepotřebného majetku, který nabízí příspěvkové organizace k prodeji.

U každé nabídky jsou uvedeny všechny důležité informace včetně popisu nepotřebného majetku, kontaktní osoby, případně přílohy s fotografiemi nebo doplňujícími údaji. „Jsem velmi rád, že krajský úřad spouští veřejnou část aplikace, ve které zájemci najdou kompletní informace o všech našich příspěvkových organizacích pohromadě na jednom místě, a to na pouhých pár kliknutí myší. Úřad tak bude více otevřený a transparentní. Jsem přesvědčen, že to může být přínosné a že výhody ocení hlavně ti, kteří pracují s daty,“ doplňuje ředitel úřadu Lubomír Baláš.

Všechny důležité informace, odkazy nebo dokumenty příspěvkových organizací jsou veřejnosti dostupné prostřednictvím webové aplikace Rejstřík příspěvkových organizací Olomouckého kraje, která je dostupná pod odkazem verejnyportalpo.olkraj.cz nebo v sekci Organizace zřizované Olomouckým krajem na webu kraje.

Autor: red., A. Minxová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.