Pondělí 26. října 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Olomoucký kraj povede trojkoalice stran

26.10.2020 - Olomoucký kraj povede trojkoalice stran - Piráti a STAN,...

Počasí

26.10.2020 - Pondělí

Teplota: 14 / 10 - Zataženo

27.10.2020 - Úterý

Teplota: 11 / 8 - Zataženo

Nová koncepce Cen města Šumperka

04. října 2020 - 09:48

Zpět na seznam článků

Za rok 2020 budou trochu jinak

Nová koncepce Cen města Šumperka

Ceny města Šumperka 2019 foto: M. Jeřábek - sumpersko.net

V letošním roce zastupitelstvo města Šumperka schválilo novou koncepci způsobu hlasování a udílení Cen města Šumperka. Nová koncepce více zapojuje veřejnost nejen do fáze podávání nominací, ale také i do fáze rozhodovací.

Změn také dozná i slavnostní večer spojený s udílením cen. Ten na jaře příštího roku proběhne v komornějším prostředí obřadní síně šumperské radnice. Veřejnost může své nominace zasílat prostřednictvím elektronického formuláře, který je na webu města od 21. září.

Novou koncepci udílení cen města schválili zastupitelé na svém zářijovém zasedání. Za účelem nastavení nových pravidel a způsobu hlasování vznikla pracovní skupina, jejíž členové se rekrutovali z řad zastupitelů. Pracovní skupina se zabývala obdobím oceňování, počty kategorií a oceněných, místem uskutečnění slavnostního aktu předávání cen a zejména pak způsobem hlasování. Nová koncepce bude platit pro Ceny města Šumperka za rok 2020, ty se budou udílet na jaře roku 2021.

Nová koncepce zdroj:mus

Výraznou změnou prošel způsob nominací a hlasování. „Hlavním cílem vytvoření nové koncepce bylo větší zapojení veřejnosti nejen ve fázi podávání nominací, ale také do fáze rozhodovací. Veřejnost bude moci do 30. listopadu prostřednictvím elektronického formuláře na webových stránkách města nominovat počiny a osobnosti z různých oblastí života města. Všechny nominace pak projedná tzv. Akademie složená ze zástupců politických stran a uskupení v městském zastupitelstvu. Ze všech nominací Akademie zvolí jednu třetinu, z níž následně veřejnost bude vybírat svého kandidáta na udělení ceny. Pět kandidátů s největším počtem obdržených hlasů od veřejnosti bude navrženo k udělení Ceny města Šumperka, které na svém zasedání zastupitelé potvrdí. Ti budou mít také právo udělit mimo rámec nominovaných Zvláštní cenu zastupitelstva, případně cenu neudělit,“ vysvětluje nový systém místostarostka Marta Novotná.

Novinkou je absence přesně specifikovaných kategorií, vítězové tak obdrží ocenění za konkrétní počin, nebudou vázání předem danými kategoriemi.

Ceny města Šumperka 2019 foto: M. Jeřábek - sumpersko.net

Slavnostní večer se na jaře příštího roku uskuteční v obřadní síni šumperské radnice. Důvodem, proč nastaly změny místa slavnostního ceremoniálu, jsou ekonomické, ale pramení i ze současné situace související s šířením koronavirového onemocnění

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

Ceny města Šumperka 2019  foto: M. Jeřábek - sumpersko.net

Další články z rubriky

Kdo obdrží Ceny města Šumperka za rok 2020

Kdo obdrží Ceny města Šumperka za rok 2020

Lidé mohou zasílat nominace do 30. listopadu

Šili roušky, pomáhali v nemocnicích, učili děti

Šili roušky, pomáhali v nemocnicích, učili děti

Univerzita Palackého ocení padesátku dobrovolníků

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.