Sobota 01. října 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kapitoly z přírody a historie Šumperka

30.09.2022 - Kapitoly z přírody a historie Šumperka - V knihovně...

Počasí

01.10.2022 - Sobota

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

02.10.2022 - Neděle

Teplota: 15 / 11 - Přeháňky-Déšť

Nová mapa dopravních hřišť

25. srpna 2022 - 12:03

Zpět na seznam článků

Spouští ji BESIP

Nová mapa dopravních hřišť

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Dopravní výchova v České republice se opírá o unikátní síť dvě stě čtyřiceti dětských dopravních hřišť. Na sto sedmdesáti sedmi z nich probíhá výuka především žáků 4. tříd podle tematického plánu ministerstva dopravy nebo odpolední výukový program pro veřejnost.

Po loňském roce poznamenaném výrazně epidemií COVID jsou letos dopravní hřiště opět mnohem více využívána. „Za školní rok 2021/2022 na nich bylo odučeno už téměř čtyřicet tisíc hodin, oproti tomu ve školním roce 2020/2021 se jednalo jen o téměř sedmnáct tisíc hodin. Ministerstvo dopravy na dopravní výchovu na dětských dopravních hřištích uvolnilo letos už 4,9 milionů korun. Průkaz cyklisty pro úspěšné absolventy výuky na dopravním hřišti získalo více než čtyřicet dva tisíc dětí,“ řekl vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

BESIP usiluje o to, aby se dětská dopravní hřiště co nejvíce využívala, jak ze strany škol, tak rodičů s dětmi. Nově proto přichází s interaktivní, přehlednou mapou všech dopravních hřišť napříč Českou republikou. „Mapa nabízí kompletní informace o daném hřišti jak pro širokou veřejnost, tak pro školní výuku. Názorné ikony poskytují informace o kontaktech, otevírací době, vybavenosti daného hřiště, jako je dopravní značení, semafory, občerstvení, šatna, WC, interaktivní tabule a podobně. Každé dopravní hřiště je doplněno fotogalerií,“ přiblížil Tomáš Neřold.

Mapu naleznete ZDE

Autor: red., T. Neřold

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Festival Čokoládové Losiny II.

Festival Čokoládové Losiny II.

Fotek: 66
Přidáno: 29.09.2022

Festival Čokoládové Losiny I.

Festival Čokoládové Losiny I.

Fotek: 86
Přidáno: 29.09.2022

Festival medu v Šumperku 2022

Festival medu v Šumperku 2022

Fotek: 60
Přidáno: 20.09.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.