Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. června 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Cyklostezka spojuje Uničov s Litovlí

24.06.2022 - Cyklostezka spojuje Uničov s Litovlí - Má unikátní...

Počasí

25.06.2022 - Sobota

Teplota: 22 / 17 - Bouřky

26.06.2022 - Neděle

Teplota: 29 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nová transformační stanice v kraji

09. června 2022 - 07:40

Zpět na seznam článků

Umožní rozvoj firem a elektrifikaci železnice

Nová transformační stanice v kraji

Nová transformační stanice v kraji zdroj foto: V. Sobol

Společnost ČEZ podpořila budoucí rozvoj v kraji vybudováním moderní transformační stanice 110/22 kV na okraji Uničova. Investice ve výši sto devadesát pět milionů korun napomůže pokrýt rostoucí spotřebu uničovských průmyslových firem i plánovaného residenčního rozvoje v podobě výstavby nových bytů a zlepší spolehlivost dodávek elektřiny pro celý region.

Zároveň zajistí dostatečný příkon pro elektrifikaci železniční trati Olomouc – Uničov – Šumperk. „Novou transformační stanici jsme pro Uničov chystali několik let. Tento čas byl protkán detailními pracemi věnovanými přípravné, projektové a nakonec i stavební fázi investice. Ve výsledku se zobrazilo úsilí týmu energetické společnosti a spolupracujících partnerů.  Věřím, že tato poctivá práce se regionu vyplatí v kvalitních a spolehlivých dodávkách elektřiny,“ řekl Petr Žejdlík, ředitel útvaru Správa energetických aktiv a člen představenstva.

Jedním z hlavních důvodů pro vybudování nové transformační stanice byl výrazný nárůst odběru elektřiny na Uničovsku v posledních letech. Důležitou roli sehráli i plány developerů na novou výstavbu ve městě. „V sousedství čistírny odpadních vod vyrostla venkovní dvousystémová rozvodna 110 kV s příčným spínačem přípojnic, do které jsou zaústěna vedení V589 a V590 směrem na transformovnu Červenka a vedení V5676 a V5677 sloužící pro zásobování areálu společnosti Unex. Rozvodna 22 kV je vnitřní jednosystémová ve skříňovém provedení, instalovaná do nové budovy společných provozů. Transformace je zajištěna dvěma transformátory s výkonem 25 MVA osazenými do nových stanovišť. Součástí stavby je také systém řízení a chránění. Transformační stanice je zcela bezobslužná, její chod se řídí z dispečinku v Hradci Králové,“ přiblížil tiskový mluvčí Vladislav Sobol.

Samotnou realizaci ovlivnil covid i nestabilní podloží – realizátor stavby se musel vypořádat s vysokou hladinou podzemní vody, pozemek se nachází v místě, kde ještě před sto lety býval rybník. „Byla to opravdu náročná stavba v těžké covidové době, proto bych rád poděkoval všem, kteří se na ní podíleli,“ dodal Petr Žejdlík.

Autor: red., V. Sobol, zdroj foto: V. Sobol

Fotogalerie

Nová transformační stanice v kraji     zdroj foto: V. Sobol
Nová transformační stanice v kraji     zdroj foto: V. Sobol
Nová transformační stanice v kraji     zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den Policie ČR aneb IZS v akci II

Den Policie ČR aneb IZS v akci II

Fotek: 80
Přidáno: 23.06.2022

Den Policie ČR aneb IZS v akci I

Den Policie ČR aneb IZS v akci I

Fotek: 79
Přidáno: 23.06.2022

Zastavení v Branné II

Zastavení v Branné II

Fotek: 30
Přidáno: 19.06.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.