Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák

28.01.2022 - Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák -...

Počasí

28.01.2022 - Pátek

Teplota: 2 / 0 - prehanky-Sníh

29.01.2022 - Sobota

Teplota: 4 / -1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nové nástroje a čtvrt milionu korun

27. září 2019 - 07:05

Zpět na seznam článků

Modrý hroch opět pomáhá olomoucké dětské chirurgii

Nové nástroje a čtvrt milionu korun

Nové nástroje a čtvrt milionu korun zdroj foto: FNOL

Peníze, které Nadační fond Modrý hroch nashromáždil na benefičním golfovém turnaji vloni, posloužily k zakoupení nadstandardního instrumentária pro nápravy vpáčeného hrudníku dětí miniinvazivním postupem.

Chirurgové mohou díky tomu šetrněji pomáhat dětem trpícím vpáčenou hrudní kostí. „Dříve se používala otevřená metoda, při níž se protínala žebra a přidávaly se dlahy. Byla to náročná a krvavá operace. Při výkonu s novým instrumentáriem se drobnými vpichy zavádí do těla nástroj podobný pružině. Ten se opírá o žebra a mechanicky pomáhá postupnému roztahování hrudního koše,“ vysvětluje přednosta I. chirurgické kliniky FN Olomouc profesor Čestmír Neoral.

Nové nástroje doputovaly na dětskou chirurgii olomoucké nemocnice ve stejný den jako nový šek, tentokrát už na částku 254 tisíc korun. „Jde o výtěžek z letošního turnaje v olomouckém golfovém resortu, tedy ze startovného, tomboly a příspěvků sponzorů. Částka se navýšila i díky tomu, že olomoucký turnaj se letos poprvé stal součástí naší pětidílné tour. Vybrané peníze pomáhají jednak konkrétním dětem po těžkých úrazech a také oddělením dětské chirurgie v Olomouci a Brně,“ popisuje ředitelka Nadačního fondu Modrý hroch Monika Chasáková.

Nové nástroje a čtvrt milionu korun zdroj foto: FNOL

Podle profesora Neorala poputuje i letošní dar Nadačního fondu Modrý hroch na vybavení dětské chirurgie. „Jsme velmi rádi, že jsme mohli převzít špičkové nástroje z loňského výtěžku a také šek na částku, která je zase významně vyšší, za což nadaci a jejím partnerům moc děkujeme,“ chválí přednosta I. chirurgické kliniky, jenž převzal nástroje i šek společně s přednostkou Dětské kliniky FN Olomouc profesorkou Dagmar Pospíšilovou.

Brněnský Nadační fond Modrý hroch se již od roku 2005 zaměřuje na podporu dětské chirurgie, ortopedie, traumatologie a pomáhá dětem po těžkých úrazech. Usiluje také o zpříjemnění nemocničního prostředí v době léčby a pečuje o volnočasové aktivity hospitalizovaných dětí. Intenzivně se věnuje rovněž preventivní činnosti. Hlavní důvodem vzniku nadačního fondu byla skutečnost, že právě úrazy jsou nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladých lidí do pětadvaceti let.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

Nové nástroje a čtvrt milionu korun     zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.