Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nové zkušební otázky připraví řidiče na aktuální dopravní situace

09. září 2021 - 13:42

Zpět na seznam článků

Od 24. října

Nové zkušební otázky připraví řidiče na aktuální dopravní situace

ilustrační snímek zdroj foto: archiv MD

Od října letošního roku se zájemci o získání řidičského oprávnění budou v testech i při přípravě na ně setkávat s novými otázkami. Ty se zaměřují na řešení nyní častých situací na našich silnicích, jako je jízda u pruhu pro cyklisty či jízda za zhoršených povětrnostních podmínek.

Nové zkušební otázky dnes představili zástupci Ministerstva dopravy, Asociace autoškol a Ředitelství služby dopravní policie PČR. „S testovými otázkami ke zkouškám v autoškole se ročně setká až sto dvacet tisíc zájemců o řidičské oprávnění, kterým se snažíme zařazením těchto nových otázek představit aktuální trendy v každodenním provozu. Chceme jim ukázat co nejvíce situací, které je mohou potkat každodenně v provozu. Je větší pravděpodobnost, že pokud situaci uvidí na obrazovce, správně zareagují v provozu,“ vysvětluje význam změn Stanislav Dvořák, ředitel Odboru agend řidičů Ministerstva dopravy.

Nová sada obsahuje pětatřicet otázek. V rámci zkoušky z odborné způsobilosti žadatelů o řidičská oprávnění budou otázky zařazeny od 24. října. Zájemci se s nimi mohu seznámit a vyzkoušet si je odkaz ZDE „V textových otázkách ze zkoušky z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy se zaměřujeme na současné trendy, jako je jízda automobilem v sousedství infrastruktury pro cyklisty či jízda za zhoršených povětrnostních podmínek, např. na sněhu,“ charakterizuje novou sadu šéf Asociace autoškol Aleš Horčička.

Teoretické zkoušky žadatelů o řidičská oprávnění probíhají na počítačích v 206 obcích s rozšířenou působností po celé republice. Testy skládají žadatelé on-line v systému Ministerstva dopravy. Každý žadatel jimi musí projít. Každý žadatel je musí úspěšně absolvovat, aby mohl pokračovat v praktické části zkoušky, tj. v jízdách. „Jsme rádi za to, že díky našim zkušenostem z praxe můžeme předávat naše poznatky, které pomáhají při tvorbě nových testových otázek pro žadatele o řidičské oprávnění,“ doplňuje podplukovník Pavel Fiala z Ředitelství Služby Dopravní Policie Policejního Prezidia ČR.

Třicet pět nových otázek je součástí projektu Nová generace testových otázek pro žadatele o řidičské oprávnění. Tvůrci předají ministerstvu do konce roku postupně celkem sto nových textových a dvacet animovaných dopravních otázek pro zkoušky v autoškolách. Ministerstvo je bude následně postupně nasazovat do ostrých testů.

Autor: red., F. Jemelka - MD

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv MD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.