Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Novinka ve FN Olomouc. Přístroj, který během deseti minut „přečte“ srdce

01. října 2013 - 14:34

Zpět na seznam článků

Názornou demonstraci pomohla předvést pacientka s včera implantovaným kardiostimulátorem

Novinka ve FN Olomouc. Přístroj, který během deseti minut „přečte“ srdce

Profesor MUDr.MilošTáborský a pacienta Simona Pavlicová zdroj foto:fnol

V úterý 1.října představili lékaři I.interní kliniky-kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc novinku v oblasti telemedicíny. Během pouhých deseti minut od chvíle, kdy pacient vstoupí do dveří kliniky, má lékař ve svém počítači kompletní informace o činnosti jeho srdce za období od předcházející kontroly. Rychlý přenos dat z defibrilátoru nebo kardiostimulátoru, který má pacient ve svém těle, zajišťuje nová moderní technologie CareLink Express společnosti Medtronic. Stačí, aby nemocný ihned po příchodu do ambulance sám na speciálním terminálu načetl data ze svého zařízení na podporu srdeční činnosti.

Názorné demonstraci přístroje byla přítomna i pacientka Simona Pavlicová, které lékaři I.interní kliniky-kardiologické FN Olomouc v pondělí 30.září implantovali kardiostimulátor, s nímž může využívat novou službu CLE. "Simona Pavlicová je z Rožnova pod Radhoštěm a je dlouhodobou pacientkou kliniky, před sedmi lety měla ve svých tehdy šestatřiceti letech akutní infarkt," uvedl tiskový mluvčí FN Olomouc Egon Havrlant.

Pacientka Simona Pavlicová

Fakultní nemocnice Olomouc je prvním Komplexním kardiovaskulárním centrem v zemi, které tento nový samoobslužný systém zavádí do praxe. „Nový systém zvyšuje kvalitu péče o naše pacienty a je velkým přínosem i pro lékaře. Asi nejdůležitějším benefitem je výrazné zkrácení doby, kterou pacient při kontrole tráví v naší ambulanci. Dá se říci, že lékař má potřebná data k dispozici už ve chvíli, kdy se nemocný teprve registruje v naší recepci,“ popisuje profesor Miloš Táborský, přednosta I.interní kliniky‐kardiologické FN Olomouc.

Při běžné kontrole přichází pacient s defibrilátorem či kardiostimulátorem do ambulance kliniky, kde se po registraci přesune na EKG vyšetření a po něm pak do ordinace ošetřujícího kardiologa. Tam teprve lékař během několika minut načte data z pacientova implantovaného zařízení do svého počítače a teprve v tuto chvíli s nimi může začít pracovat. Tento systém na olomoucké kardiologické klinice fungoval doposud. „Nyní ale pacienti s implantovaným zařízením od společnosti Medtronic mohou celý proces sami velmi jednoduše zkrátit. Stačí jen před samotnou registrací a EKG vyšetřením přistoupit k terminálu v ambulanci, přiložit čtečku na svou hruď do míst, kde mají voperovaný přístroj na podporu srdeční činnosti, a během chvilky poslat svá data lékaři,“ vysvětluje profesor Táborský.

demonstrace služby v ambulanci kliniky

Lékař má během několika minut informace o stavu přístroje i o činnosti srdce nemocného od poslední provedené kontroly. Díky těmto datům pak může nastavení jeho přístroje podle potřeby upravit.

Autor: red.,E.Havrlant, zdroj foto:fnol

Fotogalerie

Profesor  MUDr.MilošTáborský a pacienta Simona Pavlicová    zdroj foto:fnol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.