Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou

25.02.2020 - Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou - Upozorňuje...

Počasí

26.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 2 - prehanky-Sníh

27.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Novinku mají na Centrálních operačních sálech v Šumperku

11. července 2014 - 12:30

Zpět na seznam článků

Šumperská nemocnice uvedla do provozu špičkový anesteziologický přístroj

Novinku mají na Centrálních operačních sálech v Šumperku

ilustrační snímek zdroj foto:AGEL

Novým špičkovým lékařským přístrojem se může pochlubit Šumperská nemocnice, která je všeobecnou nemocnicí s rozsáhlou lůžkovou a ambulantní složkou poskytující základní i specializovanou zdravotní péči pro spádovou oblast až 200 tisíc obyvatel.

Pro Centrální operační sály, skládající se z šesti velkých operačních sálů, na kterých operují lékaři z ortopedie, chirurgie, urologie, gynekologie a kardiologie, zakoupila moderní anesteziologický přístroj, který nahradil starší typ používaný od roku 2001. Cena zařízení přesáhla 700 tisíc korun. „Důvodem pořízení je koncept vytvoření podmínek pro bezpečné, moderní vedení anestezie na všech operačních sálech,“ říká vedoucí oddělení zdravotnické techniky nemocnice Petr Brož s tím, že v současné době Centrální operační sály používají čtyři podobné přístroje.

Nový přístroj zajišťuje vedle standardně vedené anestézie rovněž sledování hloubky vědomí, svalové relaxace a stav vnímání bolesti pacienta po celou dobu anestézie. „Přístroj pomůže anesteziologovi vést velice bezpečnou anestézii individuálně podle požadavku chirurgického výkonu a potřeb každého pacienta. Jde o velice spolehlivý a snadno obsluhovatelný přístroj, díky němuž se zvýší bezpečnost pacientů,“ uvádí výhody přístroje Brož.

Zařízení také zajišťuje podání jen nezbytných dávek anestetik, přičemž je vybaven automatickou regulací těchto dávek. "Přístroj také vede i k rychlejšímu probuzení pacienta, takže se zamezuje následným komplikacím jako je pooperační nevolnost a svalová únava," doplnila tisková mluvčí Hana Szotkowská.

Autor: red.,H. Szotkowská

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj foto:AGEL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.