Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl projíždějící vozidlo

20.04.2018 - Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Novinky ve vlakovém jízdním řádu

03. prosince 2016 - 21:58

Zpět na seznam článků

Od 11. prosince v Olomouckém kraji

Novinky ve vlakovém jízdním řádu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

V neděli 11. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2017. V souvislosti s požadavkem objednatele veřejné regionální dopravy na zajištění dopravní obslužnosti na trati Šumperk – Kouty nad Desnou, Petrov nad Desnou – Sobotín, která je ve vlastnictví Svazku obcí Údolí Desné, dojde k nárůstu výkonů regionální dopravy.

Ve srovnání s uplynulým obdobím se jedná o navýšení rozsahu výkonů o cca 270 tisíc vlakových kilometrů. Nový jízdní řád bude platit až do 9. prosince 2017.

Regionální vlaky v Olomouckém kraji ujedou v příštím roce více jak 6,039 mil. vlakových kilometrů. „Rozsah dopravy je navýšený v souvislosti s objednávkou a požadavkem objednatele veřejné regionální dopravy na zajištění vlakové dopravy na trati Šumperk – Kouty nad Desnou, Petrov nad Desnou – Sobotín, která je ve vlastnictví Svazku obcí Údolí Desné. Ve srovnání s uplynulým obdobím se jedná o navýšení rozsahu výkonů o cca 270 tis. vlakových kilometrů,“ informovala tisková mluvčí Monika Bezuchová.

ilustrační snímek zdroj foto: ČD

Nejvýznamnější změny v Olomouckém kraji:

Přímé spojení Olomouce s významnou místní, turisticky atraktivní lokalitou Šumperska. Denně 15 párů přímých osobních vlaků ukončí svou jízdu až ve stanici Kouty nad Desnou.

Na trati 273 Červenka – Prostějov hl. n. se předpokládá zprovoznění nové zastávky Červenka zastávka již se zahájením platnosti jízdního řádu pro rok 2017. „Požadavek vzešel od objednatele veřejné regionální dopravy, tedy krajského úřadu Olomouckého kraje. Na trati bude realizovat osobní dopravu pouze jeden dopravce, tedy České dráhy. Vlaky ČD na těchto tratích najdou v příštím roce cca 270 tisíc vlakových kilometrů,“ upřesnila mluvčí Bezuchová.

Tzv. "dlouhé spoje" z Olomouce a Šumperka do Koutů nad Desnou (krom poledního nočního ze Šumperka a prvního ranního z Koutů) jsou vedeny buď elektrickou jednotkou "RegioPanter" nebo elektrickou lokomotivou a klasickou soupravou tří vozů. "Krátké vlaky" v úseku Šumperk - Velké Losiny (částečně zajíždějí do a ze Zábřeha) budou vedeny motorovou jednotkou "Regionova" nebo motorovým vozem. Totéž platí i pro spoje Šumperk – Sobotín.

ilustrační snímek zdroj foto: ČD

Změny v jízdním řádu na jednotlivých tratích v Olomouckém kraji

Trať Přerov – Olomouc – Zábřeh na Moravě: Díky nové časové poloze rychlíků Praha – Luhačovice je nastavena nová přípojová vazba v Olomouci na/ od regionálních vlaků do/z Přerova;

Trať Přerov – Hranice na Moravě – Bohumín: osobní vlaky z Přerova odjíždí v nové časové poloze v minutu 26 za rychlíkem relace Brno – Bohumín, nově je tak navázána přestupní vazba z Brna do Lipníku nad Bečvou. V opačném směru přijíždí vlaky z Hranic na Moravě na přípoj k rychlíku do Brna.

Trať Červenka – Prostějov hl. n.: Předpokládá se otevření nové zastávky Červenka zastávka již se zahájením platnosti jízdního řádu pro rok 2017;

Trať Litovel předměstí – Mladeč: Objednána pouze víkendová doprava v letní sezóně;

Trať Olomouc hl. n. – Uničov- odstranění dlouhých pobytů vlaků ve stanici Uničov. Na zastávkách Troubelice zastávka, Nová Hradečná, Hrabišín a Nový Malín zastavují všechny vlaky pouze na znamení; 

ilustrační snímek zdroj foto: ČD

Trať Zábřeh na Moravě – Šumperk – Kouty nad Desnou, Petrov nad Desnou – Sobotín: Původní trať spojena s tratí. Je zadáno 15 denních párů vlaků relace Nezamyslice – Olomouc – Šumperk – Kouty nad Desnou, čtyři páry vlaků v pracovní dny relace Šumperk – Velké Losiny, v úseku Petrov nad Desnou – Sobotín, dva páry vlaků v pracovní dny relace Šumperk – Sobotín a pro víkendy v období hlavních školních prázdnin čtyři páry vlaků Petrov nad Desnou – Sobotín.

Do vlaků vedených klasickou soupravou je v úseku Šumperk – Kouty nad Desnou povolen nástup/výstup pouze do prvních dvou vozů. Důvodem přijetí tohoto opatření je nedostatečná délka nástupišť na celém úseku.

Autor: red., M. Bezuchová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.