Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Druhý parkovací dům v Šumperku

22.01.2022 - Druhý parkovací dům v Šumperku - Má stát na...

Počasí

23.01.2022 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

24.01.2022 - Pondělí

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Novinky ve vlakovém jízdním řádu v Olomouckém kraji

30. listopadu 2019 - 11:08

Zpět na seznam článků

V neděli 15. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2020

Novinky ve vlakovém jízdním řádu v Olomouckém kraji

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Regionální vlaky objednané Olomouckým krajem ujedou v příštím roce přibližně přes šest milionů vlakokilometrů. Navýšení rozsahu regionální vlakové dopravy o přibližně pět procent souvisí s uzavřením nových smluv o zajištění veřejné železniční regionální dopravy. Nový grafikon bude platit až do 12. prosince 2020.

Národní dopravce vypraví v rámci Olomouckého kraje v pracovní dny průměrně 519 osobních a spěšných vlaků, v sobotu 391 a v neděli 387.

Od 1. ledna bude Olomoucký kraj zajišťovat veřejnou železniční dopravu na území Zlínského kraje na trati 280 v úseku Hranice na Moravě – Vsetín a na území Jihomoravského kraje na trati 300 v úseku Nezamyslice – Vyškov na Moravě. „Všechna vozidla motorové trakce budou v korporátním designu ČD Najbrt s polepy dle požadavku Olomouckého kraje. V souvislosti s vybavením všech vozidel GPS se sledováním pohybu vlaku budou všechny spoje nově  i v systému dispečinku KIDSOK,“ uvedla tisková mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

S platností od 1. ledna budou do IDSOK zaintegrovány následující dálkové linky Českých drah:

linka Ex2 v úseku Zábřeh na Moravě – Hranice na Moravě, linka R 12 v úseku Šumperk – Nezamyslice, linka R 13 v úseku Olomouc hl.n. – Hulín (Zlínský kraj), linka R 18 v úseku Olomouc hl.n. – Hulín (Zlínský kraj), linka R 27 v úseku Olomouc hl.n. – Moravský Beroun, vlaky R 640 a R 641 v úseku Olomouc hl.n. – Hranice na Moravě, vlaky Ex 524 a Ex 525 Přerovský Zubr v úseku Přerov – Zábřeh na Moravě. Nově bude možné odbavení dle tarifu IDSOK až do stanic Břest a Hulín na území Zlínského kraje, a to díky zavedení nové zóny IDSOK.

Od 15. prosince zavádí národní dopravce kontaktní i bezkontaktní platbu kartou ve všech vlacích s vlakovým doprovodem. „Vlakové čety budou průběžně vybaveny mobilními platebními terminály propojenými s přenosnými osobními pokladnami. Tato služba bude k dispozici v místech, kde je signál, aby platba mohla proběhnout,“ upřesnila Vanda Rajnochová.změny JŘ zdroj: ČD

Autor: red., V. Rajnochová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.