Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu

19.05.2022 - V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu -...

Počasí

20.05.2022 - Pátek

Teplota: 27 / 11 - SkoroJasno

21.05.2022 - Sobota

Teplota: 20 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nový děkan Pedagogické fakulty UP

20. ledna 2022 - 07:32

Zpět na seznam článků

Zvolen byl Vojtech Regec

Nový děkan Pedagogické fakulty UP

Vojtech Regec zdroj foto: upol. - Vojtěch Duda

Akademický senát Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (PdF UP) rozhodl, že fakultu ve funkčním období 2022–2026 povede Vojtech Regec, dosavadní proděkan pro vědu, výzkum a doktorská studia a zároveň statutární zástupce děkanky Libuše Ludíkové.

V opakované volbě usilovali o funkci děkana/děkanky Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci tři kandidáti. Vedle stávající děkanky Libuše Ludíkové kandidaturu přijali také Petra Šobáňová, proděkanka pro rozvoj a vnější vztahy, a Vojtech Regec, proděkan pro vědu, výzkum a doktorská studia a zároveň statutární zástupce stávající děkanky. Aby kandidát na děkana/děkanku ve volbě uspěl, potřeboval získat nadpoloviční většinu hlasů všech senátorů.

To se podařilo hned v prvním kole tajné volby Vojtechu Regecovi, pro něhož se svými hlasy vyslovilo dvanáct senátorů a senátorek. Po čtyřech hlasech pak shodně získaly Libuše Ludíková a Petra Šobáňová. „Děkuji velmi za důvěru, kterou jste do mne vložili. Zároveň děkuji Libuši Ludíkové, dosavadní děkance fakulty, která byla mou školitelkou a která mne celou tu dobu, co jsem v Olomouci, podporuje. Je to člověk velkého formátu, člověk, který se zasadil o to, aby fakulta byla tam, kde nyní je. Také děkuji proděkance Petře Šobáňové, která je pro mne člověkem ohromných kvalit. Možná byste si přáli, abyste měli kandidáta, který bude mít rysy z každé z uvedených osobností. Nežijeme však v ideálním světě. Žijeme ve světě, ve kterém máme jisté limity, a je podstatné s tímto vědomím pracovat. Dělat vše proto, aby náš svět byl lepší,“ řekl Vojtech Regec.

Ve své krátké řeči poděkoval i Akademickému senátu PdF UP a také všem, kterým dění na této fakultě není lhostejné. „Těším se na spolupráci, protože spolupráce je to hlavní, co fakulta potřebuje. Směřovat k cíli, který přinese rozvoj fakulty,“ dodal nově zvolený děkan.  

Vojtech Regec, dosavadní proděkan pro vědu, výzkum a doktorská studia a statutární zástupce, působí v Ústavu speciálněpedagogických studií. Věnuje se speciální propedeutice, tyflopedii, psychopedii a speciálněpedagogickému poradenství. Zabývá se využíváním asistenčních technologií u osob se zdravotním postižením. Je členem několika odborných grémií i autorem řady publikací.

Opakované volby kandidáta na funkci děkanky či děkana Pedagogické fakulty UP vyhlásila zvláštní volební komise AS PdF UP poté, kdy senát kandidáta na děkana/děkanku 14. prosince 2021 nezvolil. Do 5. ledna mohla akademická obec uvedené fakulty předkládat návrhy kandidátů, tři navržení kandidáti poté 17. ledna prezentovali své vize před akademickou obcí fakulty. Výsledky voleb postoupí předseda Akademického senátu PdF UP Jan Michalík rektorovi UP Martinu Procházkovi do 21. ledna. 

Autor: red., E. Havrlant

Fotogalerie

Vojtech Regec                zdroj foto: upol. - Vojtěch Duda

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.