Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nový povrch zábřežského stadionu se zazelenal

14. října 2021 - 12:35

Zpět na seznam článků

Fotbalisté si na něm zahrají příští rok

Nový povrch zábřežského stadionu se zazelenal

Nový povrch zábřežského stadionu se zazelenal zdroj foto: muz

 Tráva na novém fotbalovém hřišti, které zrekonstruovaly Sportovní kluby Zábřeh provozující Městský stadion, díky podzimnímu počasí krásně vzešla. Na nové hřiště přispělo město částkou přesahující čtyři sta tisíc, stejnou sumou pomohl i Olomoucký kraj. Sportovní kluby chystají ve spolupráci s městem i další investici.

Kvůli času nutnému pro růst trávníku a zapojení drnu si na novém hřišti zahrají fotbalisté z SK Sulko příští rok. Do té doby zajistí údržbu nová vřetenová travní sekačka. „Její pořízení podpořilo město i kraj po devadesáti tisících korunách“, uvedla tisková mluvčí zábřežské radnice Lucie Mahdalová.

Na investice vynaložily vlastní prostředky také Sportovní kluby a fotbalový oddíl. „Investice do městského stadionu provádí město ve spolupráci se Sportovními kluby dlouhodobě, přírodní a umělé hřiště přichází na řadu po rekonstrukci atletického oválu a budovy kuželny. Současně diskutujeme možnosti dalšího rozvoje stadionu včetně umístění lezecké stěny,“ objasnil záměry města starosta František John.

František John - starosta města Zábřeh, Josef Tempír - předseda Sportovních klubů Zábřeh, Jaroslav Appl - předseda klubu SK SULKO Zábřeh zdroj foto:muz

Současně chystají Sportovní kluby Zábřeh ve spolupráci s městem další investici, rekonstrukci umělé trávy. „Umělý trávník na tréninkovém hřišti je již na hraně své životnosti, na konci září jsme proto požádali Národní sportovní agenturu o dotaci. Rozpočet na rekonstrukci je sedm milionů korun,“ doplnil předseda Sportovních klubů Zábřeh Josef Tempír. Z důvodu podané žádosti o dotaci odsouhlasilo zastupitelstvo města Zábřeh příspěvek ve výši 2,1 milionu korun, také u této investice se počítá s vícezdrojovým financováním.

Autor: red., L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Nový povrch zábřežského stadionu se zazelenal   zdroj foto: muz
Nový povrch zábřežského stadionu se zazelenal   zdroj foto: muz
Nový povrch zábřežského stadionu se zazelenal   zdroj foto: muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.