Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 24. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna

23.04.2018 - Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna - Pouze v...

Počasí

polojasno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 18 / 10 - PoloJasno

polojasno

25.04.2018 - Středa

Teplota: 20 / 9 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

O Keramickou popelnici soutěžilo v kraji 394 měst a obcí

19. května 2017 - 08:18

Zpět na seznam článků

Výsledky soutěže

O Keramickou popelnici soutěžilo v kraji 394 měst a obcí

Olomoucký kraj stále patří k české špičce v třídění odpadů zdroj foto: OLK

Velké Bystřici převzali ve čtvrtek 18. května ocenění zástupci nejlepších měst a obcí Olomouckého kraje v třídění odpadů za rok 2016. Ve dvanáctém ročníku ročníku tradiční soutěže s názvem O Keramickou popelnici byly vyhodnoceny celkem čtyři kategorie podle velikosti obcí a měst.

V kategorii nejmenších obcí do 500 obyvatel jsou v třídění plastů, papíru, skla a nápojových kartónů opět nejlepší občané Ostružné, kteří tak obhájili své vítězství z loňského roku, v kategorii obcí od 500 do 2 tisíc obyvatel uspěla obec Majetín, v kategorii obcí od 2 tisíc do 15 tisíc obyvatel zvítězilo město Hanušovice. Mezi městy nad 15 tisíc obyvatel třídí nejlépe lidé ve statutárním městě Olomouc. „Šumperk obhájil z loňského roku 2. místo v kraji a obdržel navíc šek na 20 tisíc korun, což je za poslední dva roky nejlepší výsledek v celé historii soutěže,“ řekl místostarosta města Šumperka Jan Přichystal, který společně s vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Šumperk Danou Krňávkovou a pracovníkem odboru Vladimírem Hoškem cenu přebíral.

zástupci Šumperka přebírají ocenění zdroj foto: mus

výsledky zdroj OLKvýsledky zdroj OLKvýsledky zdroj OLK

Oceňovaná města a obce jsou lídry Olomouckého kraje, který také patří v třídění odpadů mezi nejlepší tři regiony v České republice. „Těší mne, že výtěžnost tříděného odpadu v našem kraji roste a potvrzuje se tak, že naši občané třídění odpadu přikládají stále větší váhu. Vždyť jen oproti roku 2015 vytřídil v průměru každý občan kraje o tři kila odpadu více - v roce 2016 vytřídil každý občan kraje v průměru 48,9 kilo plastů, papíru, skla a nápojového kartonu,“ uvedl Milan Klimeš, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Do soutěže, kterou každoročně pořádá Olomoucký kraj s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, bylo zapojeno 394 obcí a měst Olomouckého kraje. V samotné soutěži se hodnotila vykazovaná data v systému obalové společnosti. „Šlo především o množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Hodnocena byla navíc i hustota sběrné sítě nebo sběr kovových odpadů,“ upřesnila mluvčí Kamila Navrátilová.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Olomoucký kraj stále patří k české špičce v třídění odpadů    zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.