Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 01. prosince 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hračky ze sbírky Kamily Kubáškové

30.11.2020 - Hračky ze sbírky Kamily Kubáškové - Pozvánka na...

Počasí

01.12.2020 - Úterý

Teplota: 0 / -1 - Zataženo

02.12.2020 - Středa

Teplota: 0 / -2 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

O evropské dotace je také na Šumpersku mimořádný zájem

18. května 2020 - 11:42

Zpět na seznam článků

Přihlásilo se téměř šedesát zájemců

O evropské dotace je také na Šumpersku mimořádný zájem

ilustrační snímek zdroj foto: MAS - P. Kucinová

Velký zájem zaznamenala Místní akční skupina Šumperský venkov o dotace ve své 4. dotační výzvě Programu rozvoje venkova, v níž od února do začátku května přijímala projektové žádosti na podporu podnikatelů, zemědělců, lesníků, spolků a obcí. V sobotu 9. května ukončila příjem žádostí.

Zájem byl třikrát vyšší než ve výzvách v minulých letech. Do výzvy na podporu investic pro podnikatele, lesníky, zemědělce, obce a spolky se přihlásilo celkem padesát devět žádostí, které se ucházejí o celkovou alokaci dotace přes 11,5 milionu korun.

Podnikatelé ze Šumperska v oblasti podpory nezemědělského podnikání žádají např. na vybavení provozoven, kanceláří a pořízení nových technologií.  „Kancelář MAS během výzvy konzultovala přes sto projektových záměrů, z nichž bylo nakonec přijato padesát devět žádostí. Podpořeny však budou moci být jen některé z nich. Sešly se nám projekty s celkovou výší výdajů přes čtyřicet sedm milionů korun, přičemž požadují dotaci přes dvacet milionů korun. Tedy téměř dvojnásobek alokace výzvy,“ shrnuje manažerka MAS Iva Svobodová.

Obce mají zájem o zvelebování veřejných prostranství, budování stezek, rekonstrukci hasičské zbrojnice, dětská hřiště, podporu spolků a kultury ve svém území. Neziskovky chtějí vybavovat klubovny a pořídit vybavení pro volnočasové aktivity. Podpořena by tak mohla být zájmová činnost hasičů, myslivců, golfistů, sokolů, vodních sportů, rodinného centra nebo církve v obcích šumperského venkova. „Oproti předchozím výzvám byl zájem více než trojnásobný. Nyní nás čeká hodnocení přijatých žádostí, ze kterého vzejde pořadník projektů, které budeme moct z naší alokace podpořit,“ dodává Svobodová.

Autor: red., P. Kucinová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: MAS - P. Kucinová

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.