Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák

28.01.2022 - Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák -...

Počasí

28.01.2022 - Pátek

Teplota: 2 / 0 - prehanky-Sníh

29.01.2022 - Sobota

Teplota: 4 / -1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

O evropské dotace je také na Šumpersku mimořádný zájem

18. května 2020 - 11:42

Zpět na seznam článků

Přihlásilo se téměř šedesát zájemců

O evropské dotace je také na Šumpersku mimořádný zájem

ilustrační snímek zdroj foto: MAS - P. Kucinová

Velký zájem zaznamenala Místní akční skupina Šumperský venkov o dotace ve své 4. dotační výzvě Programu rozvoje venkova, v níž od února do začátku května přijímala projektové žádosti na podporu podnikatelů, zemědělců, lesníků, spolků a obcí. V sobotu 9. května ukončila příjem žádostí.

Zájem byl třikrát vyšší než ve výzvách v minulých letech. Do výzvy na podporu investic pro podnikatele, lesníky, zemědělce, obce a spolky se přihlásilo celkem padesát devět žádostí, které se ucházejí o celkovou alokaci dotace přes 11,5 milionu korun.

Podnikatelé ze Šumperska v oblasti podpory nezemědělského podnikání žádají např. na vybavení provozoven, kanceláří a pořízení nových technologií.  „Kancelář MAS během výzvy konzultovala přes sto projektových záměrů, z nichž bylo nakonec přijato padesát devět žádostí. Podpořeny však budou moci být jen některé z nich. Sešly se nám projekty s celkovou výší výdajů přes čtyřicet sedm milionů korun, přičemž požadují dotaci přes dvacet milionů korun. Tedy téměř dvojnásobek alokace výzvy,“ shrnuje manažerka MAS Iva Svobodová.

Obce mají zájem o zvelebování veřejných prostranství, budování stezek, rekonstrukci hasičské zbrojnice, dětská hřiště, podporu spolků a kultury ve svém území. Neziskovky chtějí vybavovat klubovny a pořídit vybavení pro volnočasové aktivity. Podpořena by tak mohla být zájmová činnost hasičů, myslivců, golfistů, sokolů, vodních sportů, rodinného centra nebo církve v obcích šumperského venkova. „Oproti předchozím výzvám byl zájem více než trojnásobný. Nyní nás čeká hodnocení přijatých žádostí, ze kterého vzejde pořadník projektů, které budeme moct z naší alokace podpořit,“ dodává Svobodová.

Autor: red., P. Kucinová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: MAS - P. Kucinová

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.